„Sám jsem ale postupně cítil, že to nebylo ono. Musíme se na konec sezony dobře připravit," uvědomuje si útočník.

Vyhrál jste klubové kanadské bodování, ale vzhledem k nepovedenému závěru základní části to na žádné oslavy není, že?
To ne. Díváme se hlavně na postavení celého týmu v tabulce. Konec se nám bohužel moc nepodařil, ale musíme doufat, že to zvládneme a extraligu udržíme.

Základní části extraligy
z pohledu HC Olomouc
HODNOCENÍSTATISTIKYGRAFIKAve ČTVRTEČNÍM TIŠTĚNÉM vydání Deníku 5. března
 

Většinu bodů jste posbíral v první polovině základní části. Co se pak stalo?
To kdybych věděl… Jako tým jsme moc gólů nedávali a to se pak odrazí i v osobních statistikách. Na to bych se ale moc nedíval.

Jedním z důvodů byl také návrat Erika Hrni do Třince. Další takový střelec se už v týmu neobjevil.
To je pravda, že po něm už tady takový střelec nebyl. Na druhou stranu ale odešel po osmnáctém kole a my jsme se drželi až do 35. kola i bez něj. V jednom hráči to není. Jeho góly by nám teď určitě pomohly.

V předchozích sezonách vás Třinec posílal po různých hostováních, takže teprve letos jste odehrál celou extraligovou sezonu. Není za propadem i nedostatek zkušeností?
To teď nemůžu říct. Sám jsem ale postupně cítil, že to nebylo ono. Musíme se na konec sezony dobře připravit.

Rostislav MaroszV úvodu sezony jste hodně těžil ze skvělé souhry s Romanem Rácem a Martinem Cibákem, kteří jsou ale nyní na marodce. Je to pro vás velká změna hrát s někým jiným?
Začátek nám určitě sedl. Snažili jsme se udržet co nejdéle a možná i ty zkušenosti hrály určitou roli. Ke konci, kdy se nedařilo, jsme už spolu nehráli. Roman a Martin nám teď moc chybí.

Teď vás čeká play-out a hned v prvním pátečním kole klíčový zápas v Karlových Varech. Pokud neuhrajete tři body, tak už se baráži nejspíš nevyhnete.
Je to pro nás zápas naděje. Jedeme tam vyhrát.

V posledním kole jste právě Vary porazili 3:2 v prodloužení. Co pro vás tato výhra znamená?
Ve všech vzájemných zápasech jsme si dokázali, že na ně máme. Máme víc ze hry. Bude to ale hlavně o tom, kdo udělá větší chyby a kdo se víc prosadí před brankou. Musíme do nich šlapat a hrát maximálně koncentrovaně. Soupeře nesmíme pouštět do přesilovek, my se naopak musíme tlačit, aby nás faulovali.

V poslední době je tým oslaben řadou nemocných a zraněných. Vypadá to ale, že hra na tři pětky vám prospěla.
Osobně raději hraju na tři pětky. Lépe se dostanu do tempa. Nedá se to ale vydržet celou sezonu. Musíme věřit, že se vrátí někdo ze zraněných. Momentálně se ale musíme spoléhat pouze sami na sebe.