„Prioritou je pro mě nejvyšší soutěž. Ale pokud by se v nejbližší době nevyvíjelo, byla by reálná možnost, že bych se domluvil tady," připouští olomoucký odchovanec.

Jak jste dostal k trénování v Olomouci?
Zatím jsem nesehnal žádné angažmá, takže jsem po domluvě s trenérem Kamilem Přecechtělem začal v Olomouci trénovat s juniorkou. Po prvním tréninku přišel pan Fiala, že hledají jednoho beka na tréninky. Souhlasil jsem, protože trénovat s áčkem je pro mě docela dobré.

Už se rýsuje nějaké angažmá pro příští sezonu?
Je to jako na houpačce. Něco se objeví, pak to krachne. Zatím tomu nechám volný průběh. Čekám, jestli se mi ozve agent, že pro mě něco má. Každopádně bych se chtěl rozhodnout v co nejkratší době. Uvidíme, jestli se něco naskytne. Třinec totiž za mě chce tabulkovou cenu nebo se nějak s klubem domluvit. Jediným východiskem je tedy pro mě odchod do zahraničí. Skoro tři měsíce už jsem mohl být v nějakém klubu, ale Třinec požaduje tabulkovou cenu.

Vaše setrvání v prvoligové Olomouci tedy moc reálné není?
Nevím, jestli by se pan Fürst domluvil s Třincem. Každopádně mi říkal, že ta varianta tady je. V této chvíli si ale myslím, že jediným východiskem je odchod do zahraničí.

Vy sám byste se první lize nebránil?
Samozřejmě, že je pro mě priorita nejvyšší soutěž. Ve svých 32 letech bych se chtěl ještě někam posunout. Prvořadé je proto zahraničí, a pokud by to v nejbližší době nevyvíjelo, tak by byla reálná možnost, že bych se domluvil tady. Je ještě čas tak tři čtyři týdny si všechno promyslet.

V letní přípravě jste zatím trénoval sám?
Připravoval jsem se sám. I před rokem jsem měl individuální trénink. I když byla příprava hodně tvrdá, nebylo to ono. Letos jsem se domluvil s kondičními trenéry, co působí v Třinci. Byl jsem čtrnáct dnů v Mariánských Lázních, kde jsem trénoval a viděl jsem konkurenci. Věděl jsem, na čem zapracuju. Letos jsem celou letní přípravu úplně překopal. Zatímco před rokem jsem dost času strávil v posilovně, teď jsem tam vůbec nebyl. Na ledě bylo před rokem znát, že jsem na tom dobře silově, ale špatně s obratností. Musím říct, že letošní změna je hrozně znát. Trochu jsem zhubl a cítím se výborně. Za poslední čtyři roky jsem se tak dobře fyzicky necítil.

Pro hokejistu je určitě lepší strávit letní přípravu v kolektivu než být úplně sám.
Samozřejmě. Teď to ale bylo trošku složitější. Týden jsem byl pod dohledem kondičních trenérů, pak jsem se připravoval sám a pak znovu v Mariánských Lázních. Trénoval jsem většinou v přírodě. Přestěhovali jsme se totiž do Bystrovan, kde jsme postavili domek a je spousta práce kolem toho. Dopoledne jsem tak dvě tři hodiny trénoval a odpoledne jsem se věnoval dětem a věcem kolem domu. Bylo to dost náročné. Celou přípravu jsem byl ale venku. Nebyl jsem zavřený v posilovně. Měl jsem vlastní program. Do svých listů jsem si dokonce psal tepové hodnoty a různé další věci. Přesně tedy vím, co jsem udělal. Letošní příprava byla velice solidní. Když jsem jel na porovnání do Mariánských Lázní, tak jsem oproti mladým klukům stíhal.

Jaké máte dojmy z olomouckých tréninků?
Jsou výborné. První týden byl pro mě velice náročný. Myslím si, že příprava má hlavu a patu a trenéři ví, co dělají. Jsem velice spokojený.

Jak by dopadlo porovnání tréninků prvoligového týmu s vašimi předchozími extraligovými působišti?
Myslím si, že jde všechno dopředu a tak velký rozdíl mezi extraligovou přípravou a první ligou není. Už se tady používají moderní metody. Hodnota tréninků je de facto stejná. Olomouc může být ráda, že má takové trenéry.

Ohlédněme se ještě za loňskou extraligovou sezonou. Z vašeho pohledu to moc dobrý ročník asi nebyl?
Sezona nebyla dobrá. Nerad bych se ale k tomu vracel. Byla spousta faktorů, proč se to nepovedlo. Musím ale říct, že jsem do toho dal maximum. Některé věci jsem ale nebyl schopen ovlivnit. Sezona je za mnou a za rámeček si ji nedám. Každopádně se musím dívat do budoucnosti.

A když vezmeme celkově Třinec. Proč obhájce titulu skončil v play off tak brzy?
No to by bylo na delší rozbor. Ale bylo by to jen z mého hlediska. Od toho tam jsou trenéři a oni si to sami musí zhodnotit. Já nejsem hoden to hodnotit. Byla tam spousta faktorů. Třeba přetížení některých hráčů a různé vlivy. Bylo to vystřízlivění z mistrovské sezony. Myslím si, že teď se Třinec vydal správnou cestou, že vyměnili trenéry a obměnili kádr.