„Je to velice kvalitní trenér, který má obrovské zkušenosti. Víme, že ani druhá sezona v extralize nebude jednoduchá," avizuje generální manažer Erik Fürst.

Vedení klubu věří, že se hektická sezona už nebude opakovat.

„Žádné cíle jsme si zatím nedávali, protože před chvílí skončila baráž. Mým snem by bylo, aby další sezona byla klidnější," přeje si Fürst.

Kohouti v nováčkovské sezoně využívali velmi široký kádr a s větším počtem počítají i na začátku letní přípravy.

„Je to tak vždycky. Hráči budou bojovat o místo v sestavě," poznamenal generální manažer.

Během sezony už širší kádr tak široký zřejmě nebude.

„Po průběhu loňské sezony s řadou zraněných hráčů už víme, jaký kádr potřebujeme. Zatím vám neřeknu, jestli budeme mít v kádru pětatřicet lidí nebo osmadvacet. Každopádně tým musíme poskládat tak, abychom mohli na případné problémy reagovat," uvědomuje si Fürst.

Tým se obmění, ale změny by neměly být nijak převratné.

„Musíme si sednout a udat si směr. Záleží na trenérech, kolik nových hráčů si představují," poznamenal Fürst.

Letní příprava extraligového týmu začne již 11. května a převážná část se odehraje v domácích podmínkách. O místě soustředění se ještě bude rozhodovat.

„Letní příprava potrvá sedm týdnů do konce června. Potom budou mít hráči dovolenou a na led půjdou kolem 20. července," upřesnil Fürst.

Fiala odvedl fantastickou práci

Trenér Petr Fiala sice po osmi letech skončil u seniorského týmu, v klubu však nadále zůstává.

„S jeho vyhazovem jsme vůbec nepočítali. Petr se bude v klubu věnovat juniorce a skautingu," řekl Fürst.

Ten zároveň vyzdvihl práci kouče, který se výrazně podílel na pozvednutí klubu z posledního místa první ligy do extraligy.

„Výrazně se podílel na vývoji klubu. Pan Fiala po osmi sezonách, kdy odvedl fantastickou práci, tak si zaslouží nějakou chvilku klidu," dodal Fürst.