Jeho hráčskou kariéru ukončily vleklé zdravotní potíže.

„Vidina návratu do extraligy byla velká. Bylo by to pro mě zadostiučinění. Chtěl jsem být nadále s mančaftem. Rozhodovalo se mi velmi těžce. Nakonec jsem se rozhodl takhle. Hokej už hrát nebudu," řekl Cartelli.

Jak jste se zadaptoval v nové funkci?
Jo, zadaptoval. Za prvé mě to baví a za druhé je to spousta práce. Teď chodím domů později. Ale baví mě to a jsem z toho nadšený. Setkávám se s různými novými lidmi, je to super.

Nechybí vám fyzická zátěž, která provází léto každého hokejisty?
Chybí i nechybí. Teď jsem byl třeba na tenise a druhý den jsem měl nateklá kolena. Na jednu stranu mi to chybí, ale na druhou si myslím, že to tělo by to už nedávalo. Těším se na to, až se situace trošku zklidní a vyřešíme spoustu věcí. Potom si zajdu zacvičit, zahraju si tenis, možná občas fotbálek v Bystrovanech. Momentálně mám hodně práce, takže mi to nechybí. Pohyb mi ale chybí. Vždycky jsem pracoval s tělem a baví mě to. Zatím žádný tukový ani kilogramový přírůstek nepřibyl. Takže je to dobré.

Loňskou sezonu jste dokončoval se zdravotními problémy. Musel jste nakonec na operaci?
Musel jsem podstoupit operaci lokte. Měl jsem tam různé úlomky, které bylo třeba vyčistit. Tlačilo mně to na nervy, takže byl loket neohebný. Možná to bude mít nějaké následky do budoucna, protože necítím malíček. Věřím, že se to spraví.

Byl jste hned po sezoně rozhodnutý, že ukončíte kariéru?
Vidina návratu do extraliga byla velká. Bylo by to pro mě zadostiučinění. Chtěl jsem být nadále s mančaftem. Rozhodovalo se mi velmi těžce. Nakonec jsem se rozhodl takhle.

Brusle a hokejku jste definitivně pověsil na hřebík? Nebudete hrát třeba nějakou rybníkařskou ligu?
To ne! Jednou jsem se rozhodl, že s hokejem končím a už není šance, že bych se vrátil na led. Teď začal starší syn chodit na hokej. Když mi to čas dovolí, tak bych s kluky chtěl chodit na led. Hokej ale už hrát nebudu.

Sponzoři? Je to na dobré cestě

Do vedení olomouckého klubu přibylo vícero bývalých hráčů. Richard Brančík s Janem Tomajkem se věnují trénování, vy s Milanem Ministrem jste přímo ve vedení. Co na to říkáte?
Je to uvolněnější pracovat v takovém klubu, kde působí bývalí hokejisté. Když už je toho moc, tak se člověk dokáže odreagovat. Něco si řekneme a vyhecujeme se. Takhle by to v klubech mělo být. Když hráči dlouho hráli za tým, ke klubu patří a mají ho rádi, tak i potom odvádějí dobrou práci.

Můžete se už jako marketingový manažer pochlubit nějakým velkým sponzorem, který bude tým podoporovat v extralize?
Spousta věcí je rozjednaných, další se dotahují. Zatím bych nechtěl oznámit sponzory. Ale myslím si, že je to na velmi dobré cestě.