Čtvrtfinálovou sérii s Berounem jste zvládli podobnými výsledky 10:2 a 10:4. Olomoucká odveta byla ale daleko vyrovnanější. Čím to bylo způsobeno?

Beroun nastoupil se třemi novými hráči. V prvním zápase na nás pořád čekali a my jsme měli puk, zakládali jsme útoky. V odvetě byl 
aktivnější soupeř. Věděli jsme, že nám to nenechají zadarmo.

Zdálo se, že důležitým momentem utkání byl neuznaný berounský gól na 4:4.

Důležité to určitě bylo, ale gól zápasy v in-linu, kde padá spousta gólů, nerozhoduje. Byl to moment, který mohl ovlivnit utkání. Rozhodčí gól neuznali správně.

V této sezoně držíte vítěznou sérii a příští víkend vás čeká finálový turnaj v Pardubicích. Jaké ambice máte před tímto turnajem?

Po loňském zpackaném semifinále a následném zápase o třetí místo máme touhu získat medaili. Chceme uspět. Ve špičce jsou ale silné mančafty, takže výsledky mohou být jakékoliv. Medaili ale určitě chceme.

Pardubické prostředí vám údajně nesvědčí.

(úsměv) Každá hala má něco do sebe. Spíš máme blbé vzpomínky na to, že jsme tam vloni nezvládli zápasy. Jsme trošku naštvaní. Před sezonou se odhlasovalo, že se finálový turnaj bude hrát na hřišti nejlepšího týmu po základní části. Myslím si, že by to přitáhlo i lidi.

Startoval jste na mistrovství světa, kde česká reprezentace po loňském titulu skončila až na pátém místě. Proč tentokrát došlo k takovému propadu?

Neřekl bych, že to bylo až tak špatné mistrovství. Nezvládli jsme ale nejdůležitější zápas, kdž jsme ve čtvrtfinále s Německem prohráli na nájezdy. Osobně jsem si oproti loňsku zahrál daleko víc. Dařilo se mi, ale určitě bych to vyměnil za týmový úspěch. V in-linu se ale špička tak vyrovnala, že každý může porazit kohokoliv. Z loňské špičky byla v semifinále jen Kanada, která nakonec vyhrála. Zase jsou to zkušenosti do budoucna.

Na příští sezonu se připravujete v Prostějově. Znamená to, že za Jestřáby budete i nadále hrát?

Protože už druhým rokem pracuju, tak to vypadá, že v Prostějově zůstanu. I když smlouvu zatím nemám podepsanou a nevím, jak to bude s finanční stránkou. Chtěl bych tam zůstat. V Prostějově se hraje dobrý hokej a chodí tam lidi. Žádné jiné nabídky nemám.

V extralize in-line hokeje nastupujete s několika hráči, kteří se in-linu věnují profesionálně. Nelákalo by vás zahraniční angažmá v in-line hokeji?

Lákalo by mě to určitě. Už jsem se bavil s Michalem Šimem o Francii. Je to jen takové kdyby. Kdybych věděl, že tam budou slušné peníze a že se to bude dát zvládnout, tak by to byla nová zkušenost. Ale je mi sedmadvacet a s hokejem bych ještě nechtěl skončit. In-line se dá hrát po třiceti. Je to nějaká varianta. Neplánuji ale moc do budoucna. ⋌(map)