Kohouti do baráže na rozdíl od svých soupeřů nastoupili bez větších stresů a vyplatilo se.

Co ale může současné vedení udělat s týmem, s nímž se moc nepočítalo?

„Myslím si, že to s námi vůbec nic neudělá," stručně reaguje Jiří Dopita, trenér a majitel olomouckého klubu.

Uvědomuje si totiž, že do konce baráže zbývá ještě osm kol.

„Každý ví, že po čtyřech zápasech se ještě těžko dá něco odhadovat. Máme to parádně rozehrané a zápasů do konce zbývá hrozně moc. Ve hře je ještě 24 bodů. Budeme se soustředit na každý další zápas," řekl Dopita.

Chomutov: Čekali jsme to

Po úterní výhře 3:2 Kohouti z první příčky sesadili chomutovské Piráty, na které dotírá třetí Mladá Boleslav.

Právě oba prvoligové týmy vycítily šanci a perou se o postup, zatímco se Kladno trápí na posledním místě.

„Nechci se vyjadřovat ke Kladnu. Po loňské zkušenosti víme, že baráž leccos srovnává. Je to o urputnosti a obětavosti. Je to boj. My jsme si to zkusili vloni a letos to nevypadá jinak. Postavení prvoligových týmů pro mě žádným překvapení není. Tento průběh jsem očekával," okomentoval úvodní čtyři kola chomutovský trenér Jaroslav Beck.

Zdálo by se, že prvoligovým týmům pomohlo, že před baráží bojovaly v play off, zatímco extraligové celky jen z povinnosti odehrály nadstavbovou část.

„Určitou roli to mohlo sehrát, ale ne zásadní," dodal Beck.

Kladno: Baráž rozhodně nebalíme

Ještě před začátkem baráže se za největšího favorita označovalo Kladno. Jenže po čtyřech kolech jsou Rytíři s jedním bodem poslední.

„I když je situace velmi špatná, baráž rozhodně nebalíme. V naší pozici ale už nyní musíme spíše spoléhat na naše soupeře," musel přiznat kladenský trenér Jiří Čelanský.

Do středočeského týmu se v úterý vrátil obránce Tomáš Kaberle, Rytíři i přesto doma prohráli 1:2 po samostatných nájezdech s Mladou Boleslaví.

Navrátilec do sestavy Rytířů hře pomohl, ale ke třem bodům to nestačilo.

„Musíme prostě víc chtít dát gól, pořád být kolem brankáře a vadit mu. Dneska je bod málo. Tahle soutěž není dlouhá a kdybychom měli aspoň dva, bylo by to lepší," ulevil si Kaberle.

Nechtěl vůbec mluvit o svém zranění, které ho do úvodu baráže nepustilo, ale zvládl 27 minut hry a cítil se v pohodě. Na nájezdy ho ale trenér neurčil.

„Záleží to na něm, ale měl jsme jet ten další. To už není podstatné. Musíme si odpočinout a vyhrát v Chomutově. Nálada v kabině je však pořád dobrá a bojovná, od nejmladšího po nejstaršího hráče," dodal Tomáš Kaberle.

Jelínek: Zkusili jsme změnu

Spokojeností tak zářil hlavně boleslavský trenér Marián Jelínek, na jehož popud vyšla i sázka na náhradního brankáře Willa. Ten nahradil Valenta.

„Ale byla to jen intuice. Michal dlouho nechytal a dvakrát si říkal o hroznový cukr. Tak jsme zkusili změnu. U Jarůška jsme zase vsadili na to, že ho v Kladně nikdo nezná," usmíval se šťastný Jelínek. Dodal, že je rád za dva body.

„Ztratili jsme je v Chomutově a měli to v hlavě. Jeli jsme do Kladna je získat zpět."