Těžký los, ale na to Hanáci nehledí.

„Jde to v rychlém sledu. Máme těžké soupeře, ale jde o týmy, které se nebojí hrát. Jsou ofenzivní a myslím, že to by nám eventuálně mohlo i vyhovovat,“ je přesvědčený jeden z trenérů Mory Zdeněk Moták.

Oba celky jsou rozjeté. Bílí Tygři zvítězili v posledních pěti zápasech, za předešlých devět duelů padli jen jednou a druzí jsou za lídrem z Třince jen kvůli horšímu skóre.

Plzeň sice v úterý schytala dardu 3:6 v semifinále Ligy mistrů od švédské Frölundy, mezi českými mantinely se jí ale daří. Škoda vyhrála třikrát za sebou, z toho jednou nadělila posledním Pardubicím drtivý debakl 11:1.

Kohouti jsou na tom přesně opačně. Z výhry se radovali jen jednou za posledních osm kol. Úterní duel na ledě Komety Brno ale naznačil zlepšení. Mora tam dohnala dvougólové manko, a nakonec padla až nájezdech.

„Myslím si, že bod z Brna je dobrý. Ve třetí třetině jsme mohli rozhodnout jak my, tak oni. Dopadlo to takhle,“ ohlédl se autor jedné ze tří branek Olomouc Bruno Mráz.

MOTÁK ČEKÁ ÚTOČNÉ ZÁPASY

Dravý slovenský útočník příliš nerozlišuje, proti jakému soupeři zrovna vstupuje na led. Blížící se dvě utkání tedy za extra složitá nepovažuje.

„Přijde mi, že v české extralize jsou všechny týmy stejně dobré. V podstatě ani nemá moc cenu se dívat na tabulku, protože dá se hrát s prvním i posledním,“ uvedl.

Moták předpovídá, že by se mohla obě utkání líbit.

„S Libercem jsme si to v obou zápasech docela rozdali, Plzeň teď posílila o Honzu Kováře. Budou to podle mě ofenzivně laděné zápasy,“ predikuje Moták.

Jeho svěřenci budou v obou případech čelit velké útočné síle. Smečka kouče Filipa Pešána vládne všem týmům v počtu nastřílených gólů (111), Západočeši jsou v tomto ohledu na třetím místě (97).

S LUKÁŠEM V BRÁNĚ

Ofenzivním hvězdám bude Mora čelit s Janem Lukášem v brance, který nastoupil už Brně. Dost nečekaně. Obvyklému startérovi Branislavu Konrádovi se udělalo špatně a musel do nemocnice. Nyní má nasazena osmidenní antibiotika.

„Budeme se bez něj muset obejít,“ potvrdil kouč.

Stejně tak společně s kolegou Janem Tomajkem nejspíš ještě nevyužije střelce Zbyňka Irgla a kapitána Martina Vyrůbalíka. I když už oba trénují. „Jejich rekonvalescence bude ještě nějakou dobu trvat, ale věříme, že povede ke zdárnému konci a že se co nejdříve objeví v mistrovském zápase,“ objasnil.

„Cítil jsem se dobře,“ řekl ve středu Zbyněk Irgl, který od zranění třísel vyjel poprvé na led. „Jestli budu o víkendu hrát zatím nevím. Uvidím, co to udělá, až do toho trochu víc šlápnu,“ dodal muž, jehož góly v poslední době Olomouci citelně chybí.

DOBRÁ BILANCE

Ať už s ním, nebo bez něj, Kohouti by měli v každém případě nějaké body uzmout. Odhodlání jim i přes období nezdarů nechybí.

„Máme pokoru k soupeřům, jejich výkonům a kvalitám, každopádně se ale nikoho nebojíme a od toho se chceme odpíchnout,“ uvedl Moták.

Důvod myslet pozitivně dávají Hanákům i předchozí vzájemné duely s oběma soky. S Plzní nejprve vyhrála doma 3:1, pak venku uspěla 2:1 po nájezdech. Tehdy své první vítězství po návratu do Olomouce oslavil brankář Lukáš.

Proti Liberci se ani jednou nerozhodlo po 60 minutách. Nejprve se po kolapsu Mory radovali v prodloužení Bílí Tygři, podruhé ale uspěla Olomouc. Výhrou 3:2 po nájezdech nastartovala svou šestizápasovou sérii vítězství.

Utkání na ledě Liberce začíná v 17.30, plzeňské indiány pak přijedou do Olomouce v neděli. Hrát se bude od tradičních 17 hodin.

Autor: DAVID JAHODA