„Pro mě to byl na psychiku těžký zápas. V podstatě celou dobu jsem se díval jen na to, jak se hraje na druhé straně,“ hodnotil vítězný duel proti Vítkovicím Konrád, který během zápasu nebyl v permanenci. Příležitosti Ostravanů přicházely jen čas od času.

„Hráli jsme výborně, oni neměli moc šancí. Pánbůh zaplať za ty tyčky, protože to bych se asi zbláznil,“ oddechl si. Při dlouho bezgólovém stavu musela být jeho soustředěnost pořád napnutá jako struna. „Je pravda, že když nás na chvíli zavřeli, necítil jsem se úplně dobře. Byl jsem zpocený ze strachu, aby někdo nevystřelil. Zásahů bylo strašně málo, což je pro gólmana fakt těžké. Naštěstí ale nebyla taková zima. Kdyby tu byla ta naše pověstná zima, bylo by to o dost horší,“ podotkl s úsměvem.

Když pak Jakub Galvas v 57. minutě napnul síť za jinak skvělým Bartošákem, mohl si v modrém půlkruhu zajuchat. Definitivně si ale oddechl až po razítku Vojtěcha Tomečka, který trefil odkrytou klec hostů.

„Byl bych radši, kdyby padl gól už v první nebo druhé třetině a bylo to 3:0,“ uvedl. „Příště zkusím nějaký dát,“ rozesmál novináře. Pak však zvážněl: „Tři body jsou ale i za takový výsledek. O to víc nás to těší, protože by to bylo nespravedlivé, kdybychom je neměli,“ ví Konrád. Mora totiž soupeře přehrávala, na střely to bylo dokonce 39:19.

ČISTÁ KONTA? VŮBEC JE NEŘEŠÍM

V kolonce nul tak už rázem nemá nulu, ale číslo jedna. „Nuly vůbec neřeším, spíš se dívám na vítězství, ty jsou nejdůležitější. Jestli je to 5:4, nebo 1:0 je jedno, vždycky jsou to tři body,“ řekl s vážnou tváří. Pak dodal: „Každého gólmana ale nula potěší, to si nebudeme lhát,“ byl spokojený.

Po závěrečné děkovačce to vypadalo, že mu dala zabrat víc, než samotných 60 minut proti Vítkovicím. „Byl jsem už zavařený, budu muset vymyslet něco jednoduššího, ať tam nejezdím jak Ester Ledecká,“ smál se.

Kohouti mají po pěti kolech deset bodů, jsou na třetím místě tabulky. Jedou Hanáci zatím nad plán? „Žádné cíle jsme si nedávali, takže těžko říct. Škoda toho bláznivého programu, kdy se hrálo dvakrát ve dvou dnech. Mohlo to vypadat třeba jinak, ale nechci polemizovat. Proti Vítkovicím jsme získali tři body, které jsme mít nemuseli,“ uvědomoval si.

DAVID JAHODA