Málem hrdinou. Blbá jedna minuta, litoval Jergl

Olomouc – Moc nechybělo
a mohl se stát olomouckým hrdinou, jehož gól by znamenal postup do extraligy.

15.4.2014

Aleš JerglFoto: DENÍK/Stanislav Heloňa

Útočník Aleš Jergl totiž ve třetí třetině barážového duelu poslal svůj tým do vedení 2:1, jenže hostující chomutovští Piráti zápas nakonec otočili a odvezli si výhru 3:2 v prodloužení.

„Byl bych za to šťastný, kdybych dal ten vítězný gól, který by znamenal postup do extraligy, ale snad se mi ještě zadaří a dám ho třeba hned v pátek," prohlásil Aleš Jergl po nešťastně prohraném utkání.

I tak ho první barážová trefa mohla hřát u srdce. Také díky ní mají totiž Kohouti další důležitý bod na kontě.

„Za gól jsem samozřejmě moc rád, ale je škoda, že jsme nevyhráli. Potřebovali jsme dva body, abychom postoupili. Ale nic se neděje, ještě máme dva zápasy na to, abychom to zvládli," prohlásil mladý hokejista, který za Kohouty válí již od mládežnických kategorií.

Mora v zápase proti Pirátům dvakrát vedla, jenže nakonec doplatila na inkasované góly z 59., respektive 65. minuty.

„V hokeji se to stává. Jednou jsme nahoře a podruhé zase dole. Věřil jsem tomu, že už vyhrajeme, ale blbá jedna minuta chyběla do konce utkání," konstatoval útočník, který s hokejem začínal ve třech letech v Kroměříži a přes Přerov se dostal do týmu Kohoutů.

Dravý olomoucký forvard
v pátek oslaví své dvacáté narozeniny a po domácím zápase s Mladou Boleslaví by tak mohl mít dvojnásobný důvod k oslavám.

„Doufám, že by se mi mohl podařit dát gól. Hlavní ale je, abychom vyhráli a postoupili do extraligy, kterou všichni chceme vybojovat," usmál se talentovaný olomoucký hokejista Aleš Jergl.

Autor: Miroslav Mazal