Majeského tento nešťastný moment z 26. minuty nakonec mrzet nemusel, protože Mora zvítězila 4:1.

„Pro nás to jsou super tři body," prohlásil osmatřicetile­tý bek.

V první třetině Mora bleskově využila přesilovku pět na tři. Majeského pumelice málem protrhla síť za zády brankáře Šindeláře.

„Dostal jsem nahrávku na první a byli tam před brankou hráči, kteří zaclonili brankáři. Naštěstí jsem dokázal trefit branku," pochvaloval si Ivan Majeský, který je se třemi góly nejlépe střílejícím obráncem Mory.

Na chybu ze začátku druhé třetiny by však hokejista se zkušenostmi z NHL nejradši zapomněl.

„Daroval jsem jim gól na 1:1, když mi puk utekl z bekhendu. Měli jsme puk, mohl jsem ho vyvézt, ale já jsem jim to takhle daroval," sypal si popel na hlavu.

Zkušený obránce věděl, že gól Tomáše Svobody mohl dát zápasu zcela jiný ráz.

„Do té doby Vítkovice neměly nějaké výrazné šance. To byl gól, který soupeře může nakopnout a může ten zápas otočit," uvědomoval si Ivan Majeský.

„Někdy se to ale stane, je nás tam dvaadvacet chlapů a naštěstí jsme si potom pomohli," naznačil další vývoj zápasu, který byl pro Kohouty příznivý.

Zanedlouho totiž Marek Laš a Radek Dlouhý v rychlém sledu poslali Moru do vedení 3:1.

„To jsem si oddechl," přiznal Ivan Majeský. Jehož krajan Martin Cibák potom pečetil výhru domácích trefou do prázdné vítkovické klece.

Kohouti na rozdíl od pátečního souboje se Spartou získali všechny body, rozjezd měli ale přece jen o něco pomalejší.

„Neměli jsme takové tempo jako se Spartou, tolik jsme nebruslili, ale od druhé třetiny to už bylo lepší. Byli jsme lepší v soubojích," všiml si Ivan Majeský.

„Ve třetí třetině už Vítkovice neměly co ztratit. Měly nějaké přesilovky, ale v krizových situacích nás podržel Tomáš Vošvrda," děkoval olomouckému brankáři.

Mora vyhrála sedm z posledních devíti duelů a v tabulce se drží na výborné sedmé pozici. Od nováčka extraligy přitom experti před sezonou očekávali boj o záchranu. Podle posledních výsledků však Mora může pomýšlet na mety v podobě postupu do play-off.

„Zatím to tak vypadá, ale nechci o tom moc mluvit, protože máme před sebou ještě hodně zápasů. Musíme v tom pokračovat, a když nám to teď jde, tak musíme dál získávat body. V Olomouci máme skvělé fanoušky, takže musíme pokračovat v těch výkonech," má jasno Ivan Majeský.

Ten ví, že v extralize není slabých soupeřů.

„Pro nás je každý zápas těžký, takže pokaždé musíme bojovat," dodává odhodlaně olomoucký obránce.