„Brácha byl na mistrovství světa poprvé. Bylo to pro nás lepší, že jsme na šampionátu hráli spolu. Vždy jsem mu medaili přál," řekl Lukáš Cik.

Sám přitom v nominaci do francouzského Toulouse nefiguroval.

„Vozdecký nakonec na mistrovství nedorazil a navíc se zranil obránce Buchta. Nakonec mi zavolali a já jsem přijel," přiblížil svou cestu do Francie.

Poprvé do sestavy naskočil při posledním zápase skupiny proti Švédsku (3:2). Na spoluhráče si nijak zvykat nemusel. „S klukama jsem už hrál, takže v tom problém nebyl," přiznal.

Český tým vyhrál základní skupinu a ve čtvrtfinále přejel Lotyšsko 8:2. „Důležité bylo, že jsme postoupili z prvního místa a šli na Lotyše, kteří hůře bruslili. Byl to lehký zápas," hodnotil Lukáš Cik čtvrtfinále.

V semifinále česká reprezentace narazila na daleko silnějšího soupeře, Kanadu. Tým slavil postup po výhře 3:1.

„Byli jsme lepší a po celý zápas si hlídali výsledek," poznamenal olomoucký hokejista. O titul pak tým bojoval 
s Američany, které v základní skupině porazil 3:2. Napodruhé bylo ale vše jinak a Češi prohráli 0:5.

„Američané se během turnaje rozehráli. Se druhým místem ale můžeme být spokojeni, i když jsme měli i na titul," hodnotil obránce šampionát.

Lukáš Cik hrál ve třetí čtyřce, která se v kanadském bodování neprosazovala. „Trenér nám dal za úkol, abychom neinkasovali a unavili soupeře. To se nám podařilo. Za celý šampionát jsme nedostali ani gól," pochvaloval si.

Olomoucký hráč si tak na závěr sezony vylepšil náladu. Na domácím šampionátu IIHF totiž český tým skončil až pátý.

„Mistrovství IIHF je daleko prestižnější, startují zde 
i hokejisté. Mrzelo mě, že jsme v Pardubicích zklamali. Čekali jsme, že budeme mít medaili, ale zápas proti Kanadě se nám nepovedl," vrátil se 
k nevydařenému šampionátu.

Lukáš Cik v létě reprezentoval i přesto, že v loňské sezoně přerušil svou profesionální kariéru v zahraničí.

„Už jsem nehrál, ale teď jsem dostal nabídku z Irska, kam ve středu odlétám," naznačil svůj návrat k inlinu.

V Irsku by se měl podílet na rozvoji inline hokeje.

„Dříve tamní ligu hrálo čtyři nebo pět týmů. Teď je jich tam už šestnáct a začínají se stavět plochy a haly. Irská liga by se měla spojit s anglickou a skotskou," upozornil na smělé plány.

Zkušený český reprezentant by se měl na rozvoji výrazně podílet.

„Oslovila mě federace, abych působil u reprezentace něco jako asistent trenéra. Anglicky se dorozumím, i když v Irsku bude asi jiný akcent," odhaduje Lukáš Cik.