Naopak hosté se radovali hned v úvodních momentech, dva góly dali Kohoutům během dvaceti šesti sekund a v úvodu 11. minuty už bylo při třetí trefě takřka rozhodnuto. Branislav Konrád musel pustit do branky dvojku Martina Faltera, který už sice neinkasoval, ale ke zdramatizování zápasu se Olomouc nepropracovala. Třízápasová série domácích vítězství skončila.

Nebývalou efektivitu ukázali na ledě olomouckého zimáku hráči z Litvínova. Sotva usedl domácí Strapáč ve 3. minutě na trestnou lavici, už se z přesného pokusu radoval hostující norský bek Daniel Sørvik. A o pár vteřin později byla situace pro Moru ještě vážnější. Od mantinelu prostřelil brankáře Konráda Gula a Hanáci odstartovali dobývání defenzivy Severočechů.

Ještě v první třetině ale přišla další rána pro olomoucké sebevědomí. Kubát si připsal druhou asistenci, když v mezikruží našel Jurčíka, který pohotovou střelou navýšil na 0:3. Trenéři Kohoutů odvolali Branislava Konráda a šanci dostal Martin Falter. Ten musel ještě v závěru prvního dějství likvidovat samostatný únik Jánského a s touto situací si poradil. „Prvních deset minut jsme trošku zaspali. Potom jsme se snažili, ale bohužel za stavu 0:3 už se smůla lepí na hokejky,“ komentoval utkání asistent domácího trenéra Jan Tomajko.

Olomoučtí stupňovali svůj tlak, jenže obrana Litvínova s pozorně chytajícím Michaelem Petráskem odolávala. Hostům pomohla také branková konstrukce, Laš trefil tyč a Staněk rozezvučel břevno. Jediný gól Hanáků nakonec přišel 67 vteřin před koncem, když akci Ondruška zužitkoval Petr Strapáč. Na obrat už však bylo příliš pozdě. „Od druhé třetiny byli domácí jednoznačně aktivnější. My už jsme se jen bránili a naštěstí jsme to dotáhli,“ uznal kouč Litvínova Radim Rulík a dodal: „Dlouho jsme byli v hluboké defenzivě, představovali jsme si to taky jinak. Ale za první třetinu jsme šťastní.“

Hostům se ale taktický výkon po skvělém startu vyplatil. „Musíme hrát šedesát minut, začátek nás tentokrát stál zápas. Museli jsme být aktivní, ale štěstí přeje tomu, kdo toho víc jde. Litvínov byl výborný v soubojích,“ uzavřel za Kohouty Jan Tomajko.

HC Olomouc – HC Litvínov 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 59. Strapáč (Ondrušek) - 3. Sörvik (Kubát, V. Hübl), 3. Gula (L. Doudera, Ihnačák), 11. Jurčík (Kubát, Šimeček).Rozhodčí: Hribik, T. Horák – Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 4 431.

Olomouc: Konrád (10. Falter) – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, Staněk– Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, Strapáč, Mráz – Jergl, Herman, Holec – od 41. R. Vlach. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Litvínov: Petrásek – Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, Pilař, Baránek – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – M. Hanzl, Ihnačák, J. Černý – Vandas, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Šimeček, Matoušek. Trenéři: Rulík a D. Stránský.