Olomoucký klub prodej prvoligové licence nepřipouští

„V úterý 19.6. v odpoledních hodinách dojde k jednání mezi zástupci klubů HC Vsetín a HC Olomouc o možnosti převzetí licence na první ligu, popřípadě výměnu soutěží. Vsetín má již předběžně zajištěnu druhou ligu,“ objevilo se na diskuzním fóru olomouckých hokejových fanoušků.

Že by Mora hrála v příští sezoně druhou ligu Východ? „S kým, že jednáme?“ zeptal se nejprve udiveně Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc, a po upřesnění se rozesmál. Tato informace se údajně nezakládá na pravdě. „Asi se někdo zbláznil. Nic takového neprobíhá,“ řekl Fürst.

Podle něj se jedná o naprostou fámu. „Vsetín ani nemá žádnou druholigovou licenci. Je to totální nesmysl. To musí být z chorého mozku,“ tvrdí Fürst.
Ani do kabiny žádné zvěsti nepronikly. „O tom nic nevíme. Normálně trénujeme a připravujeme se na první ligu,“ uvedl jeden z hráčů.

Šéf vsetínského hokeje Oldřich Štefl při pondělní online diskuzi se čtenáři serveru iDnes o žádném jednání s prvoligovým klubem nemluvil. „O variantách mimo extraligových fakt neuvažujeme. Budeme se držet!“ řekl iDnes Štefl. Vsetínský klub se cítí být neoprávněně poškozen a věří, že bude znovu dosazen do nejvyšší soutěže. „Vsetín bude hrát extraligu,“ říká odhodlaně předseda představenstva postiženého klubu.

Vsetínská hokejová je v současné době ve vzduchoprázdnu. „Jako nejlepší varianta nyní vychází dodatečně zařadit Vsetín do 1. ligy,“ řekl šéf extraligy Stanislav Šulc. Pokud by se tak skutečně stalo, měla by první hokejové liga sedmnáct účastníků.