Petře, v čem byl dneska největší problém?

V tom, že jsme neproměňovali šance. Ve třetí třetině jsme jich měli dost a urvat vítězství jsme určitě mohli.

Berounu výhru vychytal gólman Furch, souhlasíte?

Já myslím, že dneska zachytal dobře. Pochytal tam toho dost, ale je pravda, že kolikrát ty naše střely šly spíš kolem brány.

I přes prohru máte další bod do tabulky.

Přesně tak. Je to škoda, ale na další zápas se zase nachystáme a do Jihlavy si určitě pojedeme pro tři body.

Vypadá to, že proti papírově slabším soupeřům to bude paradoxně složitější.

Silné týmy jako Ústí, Jihlava a Chomutov přece jen chtějí více hrát rychlejší a techničtější hokej. Nikdo není zalezlý a nebrání na modré čáře v pěti lidech. I pro diváky je to lepší na dívání než třeba zápas s Berounem.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU S BEROUNEM VČETNĚ FOTOGALERIE: Mora doma padla s Berounem na nájezdy

Jak se cítíte v letošní sezoně na ledě? Vaší druhé formaci se zatím daří výborně.

Myslím, že naše pětka je poskládaná tak, že nám to celkem sedne. Všichni tři útočníci jsme dobří bruslaři a na ledě si celkem vyhovíme. V zápasech už celkem o sobě víme, kde kdo najíždí, takže nám to klape.

Vy osobně vypadáte hodně silný na puku. Cítíte se dobře?

Loni jsme měl na začátku sezony zlomený malíček, takže mi ten start trochu utekl a prvních pět nebo šest zápasů jsem nehrál. Letos jsem nemarodil až na jeden týden. Vynechal jsem dva zápasy, což nebylo tak hrozné. Letos se na ledě cítím určitě dobře, je to znát.

Máte pro sezonu nějaké osobní cíle? Třeba být vysoko v bodování?

Nemám, takové cíle si nedávám. Chci prostě hrát co nejlépe, abych byl prospěšný týmu, aby se nám dařilo a byli bychom na těch horních příčkách. Do třetího místa určitě.

Letos bude tým v play off pomýšlet hodně vysoko? Máte už v hlavě stanovenu nějakou metu?

Byl bych rád, kdybychom si letos zahráli finále. Mančaft tady na to je a myslím, že i ty výkony budou. Mohli bychom mít šance se tam určitě dostat.

Tým vypadá dobře poskládaný. Můžete to jako hráč potvrdit?

První dvě pětky, k tomu asi není co dodat. Možná ještě ty další dvě, aby se trochu sehrály. Hlavně ti mladí, aby hráli trochu víc agresivněji.

Jak moc je podstatné, že je v týmu Jiří Dopita?

Už to tady bylo asi mnohokrát řečeno, ale je to velká osobnost českého hokeje. Tím, že tady je, tak je to znát. Je příkladem pro ty mladé hráče a vlastně pro nás pro všechny.