To určil až rozháraný průběh nervózního duelu, jehož polovinu Kohouti kvůli četným vyloučením strávili ve čtyřech.

Inkasovali však pouze jednou, a tak Olomoučtí důležitými třemi body odčinili debakl v Plzni a reprezentační pauzu stráví v relativní pohodě.

„Vždycky se lépe trénuje a vstupuje do další fáze sezony, když máte v zádech vítězství,“ těšilo 30letého útočníka.

Zleva brankář Olomouce Branislav Konrád, Lukáš Derner z Liberce a Robin Staněk z Olomouce.
Oslabená Mora vydřela výhru proti Liberci

Vy a branka od modré čáry, to není úplně obvyklé spojení…
Pár gólů už se mi v kariéře odsud povedlo dát. Snad jsem schopný od modré dostřelit na branku (úsměv). Ale je pravda, že kdyby byl v pořádku David Škůrek, asi bych tam nebyl. Bez něj však moc praváků v týmu nemáme, takže to vyšlo na mě.

Před gólovou střelou jste se tam hezky protočili. Šlo o signál?
Jo, bylo to domluvené, ale asi dvacet vteřin jsem si na to nevzpomněl. Kluci tam pak na mě řvali, tak mi došlo, že si mám vyplavat nahoru pro puk. Bylo hodně důležité, že jsme po dlouhé době do zápasu dobře vstoupili a vedli o dva góly.

Jenže potom šla úroveň duelu dolů. Bylo to kvůli řadě vyloučení?
No, nebylo to příjemné, naštěstí ta vyloučení byla oboustranná, takže soupeř se nemohl dostat do nějakého většího tlaku. Pak to bylo hodně vyrovnané, ve třetí třetině jsme už asi koukali spíš na čas a málem se nám to vymstilo. Bylo to dané tím, že jsme dlouho nevyhráli za tři body a že na to hrozně čekáme a chceme to. Proto jsme trochu zalezli. Naštěstí jsme dali třetí gól, který rozhodl.

Hráli jste v hodně slepené sestavě. Jak jste spokojený se spolupráci s Janem Káňou?
Teď se nám sestava hodně motá, promluvily do toho nemoci a zranění, takže doufám, že během repre pauzy se nějak dáme do kupy a trošku to stabilizujeme. S Honzou na centru jsem spokojený, je to výborný hokejista.

Výtěžek z extraligového utkání olomouckých volejbalistek byl věnován Základní škole a Střední škole CREDO
Olomoucké volejbalistky vybraly čtrnáct tisíc pro CREDO