Právě do Karlových Varů se vydají hned v nejbližším zápase.

„Třeba bude po pátku naše nálada ještě pozitivnější," věří útočník Marek Laš, který se v neděli postaral o vyrovnávací branku Mory na 2:2.

Marku, jak jste spokojeni s vítězstvím za dva body?
První třetina nám utekla kvůli mému zbytečnému vyloučení, prohrávali jsme 2:0 a to se na nás určitě podepsalo. Ale od druhé třetiny si troufám říct, že na ledě bylo jenom jedno mužstvo a to jsme byli my. Já jsem měl hrozně moc šancí, a kdybych je proměnil, tak to mohlo být tříbodové vítězství a mohlo to být veselejší.

Šli jste do zápasu s tím, že v případě neúspěchu by byla vaše situace v play-out už asi neřešitelná?
Věděli jsme o tom. My jsme si ale řekli, že bychom chtěli vyhrát kvůli tomu pocitu z vítězství, který jsme dva měsíce nezažili. Hráli jsme spíš kvůli tomu pocitu z vítězství.

Mohla by vám tato výhra psychicky pomoct do dalších bojů? Je ale vůbec osmibodová ztráta na Karlovy Vary ještě hratelná?
Teoreticky hratelné to je, a pokud tam ta možnost bude, tak se na to místo budeme tlačit. Doufám, že i soupeř po nedělním souboji trošičku znervózní. V pátek hned hrajeme u nich a snad to budou mít v hlavách a nám to naopak pomůže. Třeba po pátku naše nálada bude ještě pozitivnější.

Berete to první utkání jako klíčové pro celé play-out? Znamenal by neúspěch skoro jistou baráž?
Já bych si hrozně přál, abychom ten zápas vyhráli a měli v hlavách jenom to, že soupeře dotahujeme. Nechci vůbec přemýšlet o tom, že by nám Karlovy Vary měly odskočit.

Marek Laš

Marek Laš. Autor: DENÍK/Stanislav Heloňa

Klobouk dolů před fanoušky

Když se zamyslíte, kde vlastně nastal ten zlom, že přišla ta série patnácti porážek?
Přemýšleli jsme o tom a jednoduše nám tam ujel vlak, ale nikdo nevíme proč. Nemyslím si, že bychom něco začali dělat jinak nebo že bychom začali přemýšlet jinak. Dodneška jsme na to nepřišli.

Vítězný pokřik jste za tu dobu ještě nezapomněli?
Nezapomněli, no. Byl sice takový složitý, ale nezapomněli jsme ho. Bylo to hrozně příjemné a hlavně ta atmosféra po zápase, lidi byli úžasní. Po tom vyhraném zápase byla atmosféra tak úžasná, že jsem si říkal, jak velká to je škoda, že jsme to tak dlouho nezažili.

Jste překvapení z fanoušků, že při vás pořád takhle stojí a vypadá to, že budou stát až do úplného konce sezony?
Já bych se sám na sebe snad ani nepřišel dívat, takže klobouk dolů před nimi, že chodí a že skvěle fandí. Já jsem si to vítězství přál hlavně i kvůli nim, aby si mohli po zápase zakřičet. Věřím tomu, že si to užili.

Hráli jsme na krev, týmový duch tady je

Povedlo se během sezony vytvořit partu, která by při sobě měla stát v klíčových momentech bojů o udržení?
Já myslím, že už v domácím zápase s Plzní jsme hráli dost na krev, říkali jsme si, že takové už budou všechny zápasy do konce sezony, ať už to bude do konce března, nebo do konce dubna. Myslím si, že tak bojovné výkony jako v posledních dvou domácích zápasech svědčí o tom, že tady asi nějaký týmový duch musí být.

Různí experti vám před startem sezony určovali čtrnácté místo. Teorie, že jste po základní části dopadli o jednu příčku lépe, vás teď asi neuspokojí, že?
Určitě nemůžeme být spokojeni s tím, že jsme o jedno místo překonali odhady nějakých expertů. Jediné, co po padesáti dvou kolech může převládat, je obrovské zklamání z toho umístění, na kterém jsme právě teď.