Svůj úvodní duel za Moru od 19. dubna 2013 osladil trochu kuriózní brankou. „Byl jsem připravený, že to tam dám oběma rukama. Puk se ale zbrzdil, a když jsem viděl, že do toho někdo sahá, tak jsem do toho chtěl jen tak píchnout,“ popsal svoji trefu z páté minuty prvního utkání Generali Česká Cupu proti Hradci Králové.

Můj gól? Překvapilo mě, jak to vylétlo

Bylo až s podivem, že tak krkolomné zakončení skončilo v síti. „Sám jsem byl překvapený, že to vylétlo tak nahoru. Ale padlo to tam, takže super,“ těšilo ho. „Za gól jsem fakt rád, jen škoda, že jsme neuhráli lepší výsledek,“ hodil rameny.

Navzdory vedení po první dvacetiminutovce totiž Hanáci duel s východočeským celkem nakonec ztratili. Výsledek 5:2 pro tým Vladimíra Růžičky staršího hovořil vcelku jasně. V čem hosté byli lepší?

„Rozdíl byl v pohybu, to je jasné. Oni byli v první třetině více zatažení, hráli hlavně střední pásmo, tolik po nás nešli. Pak nás začali více napadat a my jsme se dostávali do problémů,“ pojmenoval důvody porážky Kucsera.

Věří, že postupem času si bude všechno sedat. „Myslím, že tam byly dobré věci, ale asi převažovaly ty horší. Máme spoustu rezerv – jak v obraně, tak v útoku. Ale ještě na tom zapracujeme a půjde to nahoru,“ dodal.

V útoku nastoupil s další posilou Tomášem Gřešem, ale hlavně s velkým kamarádem Petrem Kolouchem. „Říkali jsme si, že by bylo bezva, kdybychom si spolu zase zahráli,“ usmíval se. Letka Kolouch, Gřeš, Kucsera byla i u druhého vstřeleného gólu domácích. Spokojenost? Kdeže. „Musíme to prostě ještě zlepšit,“ řekl Kucsera.

Bude ovšem jen a jen rád, když body na jeho kontě budou naskakovat. „Doufám, že nezklamu trenéry ani další lidi okolo olomouckého hokeje. Přeji si, aby můj výkon byl v příštích zápasech ještě lepší,“ uvedl 28letý forvard.

Co je jisté, trenéry v prvním zápase rozhodně nezklamal. „Myslím, že Lukáš odehrál dobrý zápas. Byl tam, kde měl být, šel před bránu, dal gól. Jsme s ním spokojení,“ zmínil po utkání mladší z trenérské dvojice Mory Jan Tomajko.

Bylo vidět, že jsou fanoušci hladoví

Radost bude chtít Kucsera samozřejmě dělat i příznivcům. Těch bylo v úterý na tribunách plecharény 950, tedy jen o 50 méně, než dovolovala omezená kapacita. „Fanoušci byli hodně slyšet, což bylo fajn. Bylo vidět, že jsou hladoví po hokeji. Každého z nás potěšily i fronty dlouho před začátkem zápasu,“ měl Kucsera radost ze zájmu fanoušků.

Ti dnes budou moct na dálku držet palce svým oblíbencům v zápase proti Pardubicím, kam Hanáci zajíždí ke druhému utkání letního poháru. Začíná se v 18 hodin.