„Spíš bych ale bral, kdybychom v sérii vedli 2:0. Jsem za to rád, ale spíš bych bral vyhraný zápas. Je to příjemné, ale nikde se nevznáším,“ řekl olomoucký útočník Radim Kucharczyk.

V semifinálové sérii máte za sebou dva chomutovské zápasy. Zatímco první byl jednoznačnou záležitostí domácích, druhý už byl vyrovnaný. Proč byla obě utkání tak rozdílná?
V prvním zápase jim do branky napadalo skoro všechno. Domácí měli štěstí. Ve druhém utkání jsme hráli víc odzadu. Kaša (Libor Kašík – pozn. red.) to vzadu dobře zavřel a dali jsme gól. Domácí byli takoví opaření. Měli jsme utkání dotáhnout do nájezdů, na které jsme si věřili. V prodloužení ale přišel nešťastný zákrok. Kdyby to byly dvě minuty, tak by se to ve třech asi dalo zvládnout. Ale čtyři byly moc. Domácí měli několik střel a jedna propadla do branky.

Po 65 minutách zápasu hrát ve třech je skoro jisté, že padne gól.
Chomutov má navíc dobré střelce od modré. Pulpán s Grofem nejsou nijak velcí, ale střelu mají dobrou. Musíme si dávat pozor, aby jejich střely neprošly na branku.

Každopádně ve druhém utkání jste si dokázali, že série může být vyrovnaná.
Přesně tak. Dá se proti nim hrát. Díváme se už na třetí domácí zápas, který je pro nás důležitý. Chceme vyhrát, abychom snížili na 1:2.

Snad diváci vytvoří něco podobného jako v Chomutově

V Chomutově bylo kolem 4500 diváků. Jak se vám v takové atmosféře hraje?
Atmosféra v Chomutově je dobrá. Mají nový zimák. Nijak nám to nevadí. Je to play off, má to náboj. Doufám, že teď naši fanoušci vytvoří něco podobného. Věřím, že jich přijde víc než patnáct set.

Patříte k výbušnějším hráčům a v prvním chomutovském utkání jste vyfasoval trest do konce. Jak držíte nervy na uzdě?
Na play off mi hodně záleží. Patří k tomu různé pošťuchování. V tom prvním zápase už byl rozhodnutý stav a domácí hráč se špatně otočil. Chtěl jsem mu dát hit, ale trefil jsem ho trochu do kolena. Bylo to posouzeno jako likvidační faul. Hned na druhý den ale Pulpán znovu hrál a dal dva góly. Takže to nijak likvidační nebylo. V play off po sobě týmy prskají během hry a má to náboj.

Nezatrnulo vám, jestli nepůjdete před disciplinární komisi a nedostanete trest?
Někdo už se mě na to ptal v šatně. Pulpán ale hned po minutě a půl zase hrál, takže to nebylo nic vážného. Chtěl jsem mu dát hit a ne trefit koleno. Zákrok vyplynul ze hry. Na pět minut to nebylo. Ale co s tím teď nadělám.

Vedete kanadské bodování play off první ligy. Do jaké míry se na tyto statistiky díváte?
Nijak zvlášť se na to nedívám. Někdo mi to řekl. Spíš bych ale bral, kdybychom v sérii vedli 2:0. Jsem za to rád, ale spíš bych bral vyhraný zápas. Je to příjemné, ale nikde se nevznáším.

Hrát trpělivě a čekat na šanci

Co očekáváte od nadcházejících olomouckých zápasů?
Hosté si asi budou myslet, že se do nich budeme doma tlačit. Trošku víc to chce, ale nesmíme moc otevřít hru, protože Chomutov má dobré brejkové hráče. Musíme hrát trpělivě a čekat na šanci. Když dáme první gól, tak oni začnou dělat chyby. O tom to je.

V této sezoně zatím ve vzájemných zápasech vždy vyhrával domácí tým.
Ze statistik víme o tom, že nám to v základní části proti Chomutovu doma šlo. Play off je ale něco jiného. Myslím si, že v prvním zápase to hosté zavřou a budou hrát na brejky. Bude to víc svázané než v základní části. Statistikám ze základní části bych větší význam nepřikládal.

Na rozhodující čtvrtfinálový zápas s Benátkami přišlo přes dva tisíce fanoušků a na atmosféře už to bylo znát. Teď by to chtělo ještě větší podporu.
Je to fajn, když lidi řvou a atmosféra je bouřlivá. Pro hosty je to příjemnější. Rád bych se dočkal, kdyby přišlo čtyři nebo pět tisíc lidí. I kdyby bylo přes dva tisíce, tak bychom byli rádi. Třeba play off lidi vtáhne.

VÍCE: Víkend s hokejovou bitvou: Mora hodlá s Piráty srovnat skóre