„Ty góly dávám díky svým spoluhráčům. Mám ve formaci dva šikovné techniky,“ chválí si Kucharczyk spoluhráče z formace Richarda Brančíka a Petra Polodnu.

V zápase jste byl u všech tří branek. Jaké to bylo utkání?
Byla to taková plácaná. Šlo o to, kdo dá o ten jeden gól víc. Beroun tady přijel bránit, hráli na brejky, takže to bylo složité. Jsem rád za ty dva góly.

Ve Vrchlabí jste se taky dvakrát trefil. Jste spokojen se střeleckou produktivitou?
Já tam mám dva šikovné techniky, Poli (Petr Polodna) a Branča (Richard Brančík, pozn. red.) jsou šikovní na puku. Když si dokážete dobře najet, tak vám to tam Branča dá. Ty góly dávám díky svým spoluhráčům. I obránci hrají výborně, hned hrají puky ven a my jezdíme do brejků. Takhle jsme ve Vrchlabí dali čtyři góly. Není dobré se s tím plácat vzadu, pak jsou z toho zbytečné závary, třeba jako dnes.

Na první gól vám Richard Brančík krásně nahrál, bylo to nějak nacvičené?
Těsně před tím gólem mi říkal, ať stojím u kasy, že mi to tam dá. Byla to taková náhoda, že to řekl, ale on je prostě hráč, který má něco za sebou a má takový klid. Když si dobře stoupnete, tak on vám tam ten puk opravdu dá.

Pomohly vám změny v sestavě a přesun ze třetí do druhé formace?
Přesilové hry hrají prakticky tři formace, ale s nimi dvěma nám to teď jde. Takže zaplaťpánbůh za to.

Lépe se cítíte na křídle nebo na centru?
Když jste centr, tak máte víc puk. Ale když máte na centru takového šikovného hráče, tak je to pro mě asi teď lepší.

Olomouc desetkrát v řadě bojovala. Je v kabině euforie?
Já myslím, že počkáme do Vánoc. Nemá cenu teď bláznit, jestli budeme druzí nebo třetí. Je fajn, že máme náskok na týmy, které jsou v tabulce za námi. Máme lauf, ale chce to pořád makat v tréninku a nebýt někde na hrušce.

Užíváte si vaše olomoucké angažmá a jste na Hané spokojen?
Já si vážím toho, že mi pan Fürst a Dopi (Jiří Dopita, pozn. red) zavolali, že o mě mají zájem, když byly ve Znojmě určité spory. S oběma se znám a jsem rád, že jsem tady. Mám to i blíž domů a určitě jsem přivítal, že tady hraji. Já to tady mám rád.

Máte ambice si v blízké době zahrát extraligu?
Mám nějaké zprávy od agenta, že je o mě určitý zájem. Ale momentálně to není věc pro mě. Podle mého jsou ty extraligové týmy dost přeplněné, takže to je taky otázka. Extraligu beru zatím výhledově. Nějaké náznaky tam jsou, tak uvidíme.

Miroslav Mazal