Zápas však kvůli zranění nedohráli hned čtyři domácí hokejisté (Cartelli, Řípa, Staněk a Kucharczyk).

Hostujícím hráčům navíc v závěru vytekly nervy a vyfasovali 82 trestných minut.

„Za to, co předvedli naši zkušení hráči, kteří by chtěli hrát extraligu, se opravdu stydím," přiznal litoměřický trenér Jiří Doležal.

„Některé fauly byly opravdu zbytečné. My uznáváme tvrdou hru a chceme, aby hráči dohrávali soupeře, ale uznáváme také fair play. Někteří kluci z Litoměřic to neunesli a chovali se nedůstojně," kritizoval olomoucký kouč Jiří Dopita.

Zápas ještě pořádně nezačal a domácí přišli o obránce Cartelliho.

Zkušený bek blokoval nahození soupeře a dostal pukem do zubů. Po dvaceti sekundách Cartelli zamířil do šatny.

Jinak ale první třetina příliš vzruchu nepřinesla. Ak­tivnější byli hosté, kteří deset sekund před koncem nastřelili tyč.

„První třetinu jsme odehráli výborně," řekl litoměřický trenér Jiří Doležal.

Po přestávce už do hry nezasáhl Řípa a další zranění na sebe nenechalo dlouho čekat.

Staněk dostal hokejkou do obličeje a na ledě se objevila krev.

Čtyřminutovou přesilovku sice Kohouti nevyužili, ale dostali se do tlaku.

V polovině zápasu Selingr po vyhraném buly otevřel skóre.

Poté byl faulován do hlavy Kadela a Mora už početní výhodu zužitkovala.

Po rychlé kombinaci se z úhlu opět trefil Selingr. Při zákroku se navíc zranil litoměřický gólman Přikryl a musel střídat.

Hosté mohli snížit v přesilovce, ale Vošvrdu na brankové čáře zastoupil Ondrušek.

Poté dostal hokejkou do obličeje Kucharczyk a led opět znečistila krev.

Švagrovský vyfasoval trest na pět minut za sekání a desítku za nesportovní chování.

Desítku obdržel i Šulc. Švagrovský se na trestné lavici začal ohánět hokejkou a rozmlátil dveře. Navrch tak dostal trest ve hře.

Mora hrála proti třem a po rychlé kombinaci se trefil Marosz.

Vzápětí fauloval Žovinec a Kohouti měli opět dvojnásobnou přesilovku, v níž se prosadil Jaroměřský.

Po buly sice Vošvrdu zaskočil Doležal, ale Hanáci v rozpětí tří minut přidali další tři góly a dokonali debakl.

HC Olomouc – HC Stadion Litoměřice 7:1 (0:0, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 29. Selingr (Kucharczyk, Ostřížek), 36. Selingr (Kucharczyk, Jaroměřský), 48. Marosz (Ostřížek, Jaroměřský), 51. Jaroměřský (Houdek, Marosz), 52. Selingr (Knotek, Marosz), 54. Marosz (Houdek, Diviš), 55. Selingr (Diviš, Ostřížek) – 51. Doležal (Novák).

Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6, navíc Švagrovský 5 a 10 min. a do konce zápasu, Procházka, Bahenský, Šulc (všichni Litoměřice) všichni 10 min. Využití: 5:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1787. Stav série: 2:0.

Olomouc: Vošvrda – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Řípa – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal. Trenéři: Jiří Dopita a Petr Fiala.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (36. Král) – Šulc, Hrbas, Míka, Žovinec, Drábek, Kolář, Husák – Budínský, Koudelka, Hašek – Čermák, Rubeš, Procházka – Švagrovský, Bahenský, Chlapík – Novák, Doležal Z., Škop. Trenér: Jiří Doležal.