Šternberskému rodákovi se v NHL sezona nepovedla a s Bostonem překvapivě nepostoupil do bojů o Stanley Cup. Vypadalo to, že posílí tým Vladimíra Vůjtka na mistrovství světa, ale vše je jinak. Krejčí sice v závěru sezony pravidelně nastupoval, když se tým snažil dovézt do play-off, teď ale přiznal, že nebyl zdravotně v pořádku.

„Problémy mám už nejméně dvacet zápasů. Máme ale dobrý lékařský tým, díky jeho péči jsem byl schopen hrát a udržoval jsem se v dobré kondici, abych byl schopen pomoct týmu," uvedl Krejčí pro Boston Globe.

Po skončení sezony se ale rozhodl, že půjde na operaci, kterou absolvoval již v roce 2009. Tehdy měl problémy s pravou kyčlí. „A musím přiznat, že jsem se nikdy necítil lépe než po ní," řekl devětadvacetiletý útočník.

Krejčí figuruje v oznámené první části české reprezentace pro zářijový Světový pohár. Rodák ze Šternberku věří, že do té doby bude fit. V roce 2009 byl na operaci v červnu a v říjnu se zapojil do zápasů NHL; lékaři běžně stanovují nucenou přestávku na čtyři až šest měsíců.

O nominaci na mistrovství světa však bojují další hráči z Olomouckého kraje. V aktuálním týmu figurují tři odchovanci přerovského hokeje, obránci Josef Hrabal s Tomášem Kundrátkem a také útočník Martin Zaťovič.