Dvojice hvězd z Bostonu hned v prvním utkání na letošním mistrovství světa ukázala, proč ji mnozí řadí k elitním hokejistům v NHL. Po výhře českého týmu nad Ruskem 4:3 v prodloužení byli z Krejčího s Pastrňákem nadšení fanoušci i hokejoví odborníci.

„Oba Davidové ukázali, že chtějí pomoct nároďáku a českému hokeji. Měli za sebou těžkou sérii play-off a přijeli ve formě,“ řekl hokejový expert Deníku Jiří Vykoukal.

„Teď bude důležité, aby se povedla jejich aklimatizace a forma jim vydržela až do konce mistrovství.“

SK Sigma Olomouc vs. Bohemians Praha
Je to blízko! Potvrdí Sigma ve Zlíně Evropu?

PRVNÍ ŠANCI PŘETAVIL V NÁDHERNÝ GÓL

David Krejčí proti Rusku zažil čtyřbodový večer a v první třetině úžasně přesnou trefou zápěstím z prostoru mezi kruhy zařídil vyrovnání na 1:1.

Rodák ze Šternberku měl prsty ve všech českých gólech a v kodaňské Royal Areně odehrál zřejmě svůj nejlepší zápas za národní tým.

„Má neskutečný přehled. Do takové šance se dostanete jednou dvakrát za zápas a když jste dobrý hráč, tak to dokážete proměnit. Spousta hráčů by to trefila gólmanovi do břicha, nebo přestřelila bránu, David to ale trefil krásně křížem do šibenice. Nádherný gól,“ ocenil Vykoukal, dvojnásobný mistr světa a v současnosti trenér prvoligového Prostějova.

Útočník, který v mládežnických kategoriích nastupoval za HC Olomouc, na ledě udivoval obrovskou herní jistotou a šikovnýma rukama.

„Rozdá spoustu přesných přihrávek, udrží kotouč, vidí kolem sebe a skvěle kombinuje. Puky nenahazuje, ale dává je spoluhráčům na hokejky,“ charakterizoval Krejčího styl Vykoukal.

Elitní česká formace pak přispěla jedním bodem také v souboji s Běloruskem – Krejčí si připsal asistenci na otevírací branku Libora Šuláka.

Petr Kolouch (vpravo) na startu letní přípravy
K Olomouci jsem si vybudoval pozitivní vztah, hlásí Kolouch

POD ZVÝŠENÝM DOHLEDEM

Krejčího s Pastrňákem teď budou podle všeho soupeři důkladně střežit.

„Francouzi a Rakušané mohou dělat, co chtějí, ale stejně na ně mít nebudou,“ řekl Vykoukal s vyhlídkami na poslední dva zápasy ve skupině.

„Ale tým, který by měl přijít ve čtvrtfinále, už na oba dva bude dávat veliký pozor.“

Dvaatřicetiletý Krejčí v hrál v reprezentaci na mistrovství světa naposledy roce 2012 a z Helsinek si odnesl cenný kov bronzové hodnoty. Medailový scénář by se mohl opakovat i v Kodani – akcie národního týmu totiž s příjezdem bostonských borců vzrostly.

„Oba ofenzivu hodně zvedli, jsou to rozdíloví hráči, kteří ukázali, že jsou schopni ten zápas vyhrát sami, když ostatní budou hrát 0:0. Tým může pomýšlet na úspěch,“ konstatoval Vykoukal.

Jandačova parta zdá být rázem na jiné úrovni. Takové, která může zajistit cenné kovy. Mezi hvězdy jako McDavid, Aho, Rakell nebo Kane se zařadili také čeští Davidové. Na úvod srazili Goliáše, další práce je před nimi.