„Těžko se to hodnotí, ale bereme tři body. Snažíme se nachystat na play-off. Ještě nás čeká jeden zápas, snažíme se hrát naši hru a nekoukáme na soupeře,“ hodnotila bývalá hvězda Bostonu po nedělním zápase.

Kohoutům přitom v předposledním kole základní části o nic nešlo. Jistotu předkola si zajistili v pátek, zatímco Chemici hráli o vše. V případě výhry by si nejspíš vyřazovací duely definitivně vybojovali.

Skóre otevřel chvíli po Krejčího neproměněném nájezdu Jan Káňa, který se tak po pěkné kombinaci trefil hned ve druhém utkání po návratu z marodky.

Litvínov ovšem dokázal v utkání dvakrát vyrovnat. Nejprve překonal Jana Lukáše Jan Strejček. Náskok hostům vrátil v pádu další z Janů Bambula. Jedinou přesilovku Verva využila na začátku třetí třetiny, kdy se prosadil Marek Hrbas. Ve 46. minutě ale přišla při vlastním oslabení chvíle olomoucké šestačtyřicítky.

Krejčí dostal na pravém křídle příliš prostoru, čehož si všiml Ondrušek. Hvězdný forvard to trefil výstavně. Kohouti poté díky pevné defenzivě dokráčeli k tříbodovému zisku.

„Čekali jsme těžký zápas. Byla tam vidět bojovnost, Litvínov nás dohrával od začátku. Bylo to 2:2 a rozhodl náš gól v oslabení, která jsme sehráli dobře. Ve třetí třetině jsme se nechali třikrát vyloučit, což by se nám v dalších zápasech nemuselo vyplatit,“ dobře ví olomoucký trenér Jan Tomajko.

Moru tak už čeká jen domácí loučení se základní částí, které bude jak se patří atraktivní. Do plecharény totiž v úterý dorazí brněnská Kometa. Utkání je na programu od 17.20 a po jeho skončení bude jasno, jestli Kohouti skončí na deváté, desáté či jedenácté pozici.

Fotbalisté Sigmy Olomouc remizovali s Bohemians 0:0.

HC Verva Litvínov – HC Olomouc 2:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Strejček (Jarůšek, Zygmunt), 42. Hrbas (V. Hübl, Kudrna) – 3. J. Káňa (Nahodil, Ondrušek), 26. Bambula (Kusko), 46. David Krejčí (Ondrušek). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3127.

Litvínov: Godla – Stříteský, D. Kolář, Strejček, Hrbas, D. Zeman, Demel – P. Zdráhal, Estephan, Kudrna – Jarůšek, Sukeľ, P. Straka – Fronk, Gerhát, M. Chalupa – M. Havelka, V. Hübl, Zygmunt – F. Lukeš. Trenéři: Růžička a V. Sýkora.

Olomouc: Lukáš – Ondrušek, T. Černý, Švrček, Rašner, Řezníček, Škůrek, Groch – J. Káňa, David Krejčí, Nahodil – Kusko, J. Knotek, Bambula – Klimek, P. Kolouch, Navrátil – Burian, Lichanec, Michal Kunc. Trenéři: Moták a Tomajko.