Utkání se vyvíjelo jako na houpačce. Mora hned v úvodu vedla 1:0, Orli otočili na 1:2, ale Kohouti šli znovu do vedení po dvou přesilovkových gólech.

Jenže hosté se dostali do tempa v poslední třetině, kdy hráli několik přesilovek. Vyrovnali a při další početní výhodě v prodloužení zápas ukončili.

Olomoucký trenér Jan Tomajko svým svěřencům vyčítal zbytečný pobyt na trestné lavici. Ve třetí třetině měli hosté hned čtyři dvouminutové přesilovky.

„Špatně jsme reagovali na dohrávání soubojů ze strany Znojma. Z nervozity plynuly fauly. Tím jsme zápas prohráli. Jednalo se o naprosto zbytečné zákroky. Musím nějakou ránu snést i rozdat. Nemůžu být podrážděný kvůli tomu, že mě soupeř trefí u mantinelu,“ řekl Jan Tomajko.

Hostující kouč Karel Soudek si pochvaloval, že jeho tým se dokázal vyrovnat s nepříznivým vývojem utkání.

„V poslední části to po soupeřových brankách vypadalo, že nás Olomouc rozemele, ale svou bojovností se nám i se štěstím podařilo otočit skóre a vyhrát,“ poznamenal Soudek.

Po dlouhé době Kohouti do hry nasadili kompletní čtyři pětky a zdálo se, že týmu to příliš nesvědčí.

„Na tři pětky se pořád hrát nedá. Kádr je natolik kvalitní, že by byla škoda hráče nevyužít,“ reagoval Tomajko.

Sobotní utkání měl původně odchytat gólman Martin Prusek, kterému končilo měsíční hostování z Vítkovic. Nakonec se ale v domácí brance objevil Štefan Žigárdy a záda mu kryl junior Robert Motáň.

„Martin onemocněl, takže musel nastoupit Štefan,“ vysvětlil Tomajko.