„Olomouc nás nepřehrála. Vytvářeli jsme si šance, ale na rozdíl od Olomouce, která dala góly po dorážkách a tečích, jsme je neproměňovali,“ upozornil šumperský trenér Radek Kučera.

Jeho olomoucký protějšek si pochvaloval důraz před brankou.

„Hráči víc stříleli a šli do dorážek, z čehož padá nejvíc gólů. Moc hezkých akcí v dnešním hokeji není, góly se dávají z dorážek,“ uvedl Tomajko.

Zatímco v předchozích zápasech hanácký tým táhl první útok, tentokrát Dopitova formace vyšla naprázdno a dařilo se ostatním útokům.

„Začali hrát jednodušeji a přestali ztrácet puky na modré, což se jim v posledních zápasech často stávalo,“ ocenil Tomajko.

Hosté se prý na elitní lajnu domácích nijak speciálně nezaměřovali.

„Olomouc má i tak kvalitní mančaft se třemi vyrovnanými lajnami,“ tvrdil Kučera.

Trenér Draků: Kluky jsem nemohl seřvat

I přes sedm inkasovaných gólů nebyl ke svým svěřencům příliš kritický.

„Kluky jsem v šatně nemohl ani seřvat. Domácí nám ukázali, jak se mají proměňovat šance,“ vyzdvihl Kučera hlavní rozdíl mezi oběma soupeři.

Zároveň věří, že jeho tým začne pravidelně bodovat i na venkovních stadionech.

„Z venku nejsme schopni dovézt body. Doufám, že se ponaučíme z prohry v Olomouci a nakopne nás k tomu, abychom i venku bodovali. Kdyby nám někdo řekl, že se budeme pohybovat kolem devátého místa, tak bych byl rád. Na druhou stranu jsme mohli mít o jeden dva body navíc,“ hodnotil dosavadní průběh první ligy šumperský trenér.

Olomoučtí hokejisté se po jedenácti kolech drží na druhém místě s tříbodovým odstupem za vedoucím Ústím.

„Start do sezony se nám povedl. Především ale naše hra vypadá dobře. I když jsme ztratili body v Písku nebo doma s Benátkami, tak předvedená hra byla dobrá. Nedokázali jsme proměňovat šance. Efektivita zakončení ještě není podle našich představ,“ našel Tomajko ještě nedostatky.

První liga pokračuje dvanáctým kolem již ve středu. Olomoučtí hokejisté hostí Beroun, Šumperk přivítá Benátky nad Jizerou.