Mora přitom část druhé dvacetiminutovky neodehrála dobře a trenéři museli sáhnout ke změnám.

„Odehráli jsme velmi zdařilé utkání kromě deseti minut ve druhé třetině, kdy jsme sestavu stáhli na tři pětky,“ přiznal olomoucký trenér Petr Fiala.

Severočeši začali zvedat hlavu, ale před druhou sirénou přišel rychlý direkt.

„Zatlačili jsme trošku jen při naší přesilovce. Přišly ale jen střely od obránců a to bylo víceméně vše. Spíš takový platonický tlak, nikdo se necpal za dorážkou,“ kritizoval své hráče kadaňský kouč Jiří Rech.

Domácím se stažení sestavy vyplatilo a třetí třetina se dohrávala jen z povinnosti.

„Když už to bylo 4:0, tak jsme v poslední třetině zase zatížení roztáhli na všechny hokejisty. A i ti, kteří nehráli podle našich představ, pak dokončili zápas velice solidně,“ hodnotil Fiala.


VIDEO a FOTO

ze zápasu
MORA - KADAŇ

Olomoučtí hokejisté navíc mohli soupeři nasázet víc než pět gólů.

„Je jasné, že soupeř, když už tak výrazně prohrával, byl u všeho o krok později a nám se tak zápas dohrával mnohem lépe. Ve třetí třetiny bylo šancí mnohem víc než na jeden gól,“ přiznal Fiala.

Poprvé v této sezoně olomoučtí hokejisté soupeři nastříleli víc než tři góly. Že by už ukončili trápení v koncovce?

„Asi nám tam ještě všechno padat nebude. Ale když tomu půjdeme naproti, tak si šance budeme vytvářet a z nich nějaké branky padnout musí,“ uvědomuje si Fiala.

Gólman Žigárdy navíc vychytal druhou nulu po sobě.

„To je velmi důležité. Hlavně jsme zápas odehráli s nulou, což už je v podstatě jedno, jestli vyhrajeme 3:0 nebo 5:0,“ dodal Fiala.

V sobotním jedenáctém kole se olomoučtí hokejisté pokusí bodovat na ledě Třebíče.