V extralize in-line hokeje se vám nadmíru daří. Po šesti odehraných kolech držíte vítěznou sérii a máte našlápnuto k vítězství v divizi Východ.

Máme dobrý kádr. Navíc nám o víkendu chyběli tři kluci, kteří odjeli hrát do Francie. Měli jsme v týmu pět profíků a to už je znát.

Předpokládám, že po loňském čtvrtém místě budete teď chtít urvat nějakou medaili?

Určitě. Už vloni jsme měli našlápnuto k medaili, ale sami jsme si to podělali. Vždycky jsme vedli a pak jsme si nechali dát laciné góly. Když budeme rozumněji hrát, tak bychom měli mít na medaili.

Co pro vás vůbec in-line hokej v letní přestávce znamená?

V posledních sezonách hraju v zahraničí a nemám tak společnou letní přípravu. In-line pro mě představuje výborný trénink. Člověk se namaká. Bruslení je o něco těžší než na ledě.

Už máte představu, kde budete hrát v příští sezoně?

To se ještě dořeší. Zatím nic konkrétního nemám. Uvidím, co přijde za nabídku.

V loňské sezoně jste pokračoval ve slovenské Nitře. Zatímco přede dvěma lety jste byl jedním z nejproduktiv­nějších hráčů, tentokrát se vás snažili už na podzim vyhodit. Co se stalo?

Byli jsme na posledním místě a v listopadu mi dlužili za tři a půl měsíce. Nebyly hokejky, výstroj, jako kabina jsme se bouřili.

Slovenské kluby mají celkově velmi špatnou pověst.

To mají a rok od roku je to horší. Po předchozí vydařené sezoně, kdy se Nitra zachránila a odehrála velmi dobrou sérii s Košicemi, tak vedení slibovalo, že přijde nový sponzor. Sliby, chyby. Nic nebylo. Na Slovensku mají dobrou pověst jen Košice a Slovan, který teď vstupuje do KHL. Nevím, jak ta slovenská liga bude vypadat. Je to jen odraz společnosti.

Po konci v Nitře jste se zkoušel prosadit ve Švýcarsku.

Přišel jsem do druholigové Basileje místo zraněného Kanaďana. Kdyby byla šance zůstat, tak bych se tomu nebránil. Jenže v týmu jsou povolení jen dva cizinci a oni měli v kádru dva Kanaďany. Když nemáte podepsanou smlouvu, tak je to těžké.

Další nabídky už nepřišly?

Něco jsem měl z východní Evropy, kam jsem ale nechtěl. To byla taková divočina. Jeden západní klub padl.

Takže kdy pro vás sezona skončila?

Nehrál jsem asi od 20. ledna. Dva měsíce jsem vynechal. Ale když je člověk zraněný, tak taky nehraje.

Pro příští sezonu upřednostňujete zahraniční angažmá?

Pokud bych se rozumně domluvil tady, tak proč ne. Pořád ale upřednostňuji západní Evropu.

Je reálné, že byste hrál za Olomouc?

Nikdo mě neoslovil, tak asi ne. Z Nitry jsem byl ale teď tak zklamaný a sám vím, jak to na Západě funguje. Působení na Slovensku nebo v Polsku padá.