Korhoň přitom letní přípravu absolvoval v prvoligové Olomouci, za níž odehrál i několik přípravných zápasů. V Moře však nezůstal a hledal angažmá.

„Pořád jsem věřil v nabídku z extraligy. Nabídky z Olomouce si ale vážím,“ řekl Korhoň.

Do české nejvyšší soutěže se ale zkušený útočník nedostal. „Smlouva mi v Kometě sice skončila vloni, ale klub na mě pořád vlastní práva. Kvůli tabulkovým cenám se nic nedomluvilo,“ upozornil.

Nakonec krátce naskočil do polské nejvyšší soutěže v dresu Sanoku, kde ale odehrál jen šest zápasů.

„Bylo to domluvené na necelý měsíc jako záskok. V Polsku to bylo fajn. Sanok patří ke klubům, které normálně fungují,“ pochvaloval si Korhoň.

Vzápětí přišla nabídka z Nitry, která v té době byla v krizi. „Byli poslední s desetibodovým odstupem od předposledního,“ zmínil kritickou situace.

S příchodem Korhoně se však klub odrazil ode dna. Dvaatřicetiletý útočník se ani neobával, že by se v týmu trápil.

„Nitra už několik let extraligu hraje a byl jsem rád, že si zahraju kvalitní soutěž. Pár kluků jako Hlavačku, Štefanku nebo Poláka jsem znal. Byli tady šikovní hráči, kteří potřebovali větší sebevědomí. Já jsem tím zatížen nebyl,“ přiznal Korhoň.

A to bylo také vidět. Rázem se z rychlonohého útočníka stala jedna z opor týmu. „Po dlouhé době jsem si pořádně zahrál. Ve 26 zápasech jsem dal třináct gólů,“ pochvaloval si.

Mora? Škoda, kádr byl dobrý

Tým se nakonec prodral až do play off, kde narazil na největšího favorita na titul, HC Košice. Nitra se silným soupeřem prohrála 1:4 na zápasy, ale silnému soupeři dokázala vzdorovat.

„Na to, že jsme narazili na Košice, jsme sérii zvládli dobře. Kdybychom první zápas vyhráli, čtvrtfinále by vypadalo jinak,“ domnívá se.

Po vydařené sezoně se zdá, že v Nitře zůstane i v příští sezoně.

„Něco už máme předjednáno. Příští týden máme sraz,“ dodal.

Na dálku Korhoň sledoval i dění v prvoligové Moře, která překvapivě vypadla už ve čtvrtfinále.

„Sem tam jsem se podíval na stránky klubu, také kamarádi mě informovali. Škoda, že se sezona nepovedla, kádr byl dobrý. Vždycky ale nemůže být posvícení,“ je si vědom Korhoň.