Kohouty nyní čeká pouť přes celou republiku, v úterý je čeká důležitý zápas na půdě posledních Karlových Varů.

Náhradník olomoucké jedničky Branislava Konráda Martin Falter strávil poslední zápas před reprezentační přestávkou pouze na tribuně. Ze střídačky kryl Konrádovi záda devatenáctiletý junior Tomáš Pospíšil.

V Karlových Varech bude mít trenér Venera k dispozici ostřílenější alternativu, Marka Laca.

Gólman havířovského AZ přichází z druhé nejvyšší soutěže na střídavé starty se statistikou úspěšnosti 91,86 % a jednou vychytanou nulou v dresu 12. týmu WSM ligy.

„Přišel v rámci střídavých startů, protože Martin Falter má drobnější zranění. Po dobu jeho zdravotních problémů by ho měl Marek nahradit. Není to nic velkého," potvrdil sportovní manažer HC Olomouc Josef Podlaha.

Falter by měl být brzy opět fit.

„Doufáme, že to bude jen krátkodobé. Během týdne nebo čtrnácti dnů by měl být v pořádku, na tu dobu bude pro jistotu druhým brankářem Marek Laco," konstatoval Podlaha.

Musíme někde uškrábat body

Dvaadvacetiletý zadák Karel Plášil už v Olomouci působit nebude. Ke dvěma utkáním nastoupil v polovině listopadu, s Třincem i s Libercem Hanáci prohráli 0:4, avšak Plášil má v kolonce +/- hodnotu –1.

Celkový pětadvacetiminutový ice-time se rozdělil na devatenáct minut proti Třinci a šest proti Liberci. I urostlého beka přibrzdily zdravotní potíže.

„Nebude u nás dál působit. Přišel na měsíční hostování, v podstatě na zkoušku. V sestavě ho potřebovat nebudeme a tak se hostování neprodloužilo. Nikdo za to nemůže, něco u nás slušně odehrál, ale pak byl zraněný," komentoval odchod defenzivního hráče Josef Podlaha.

Hanáci se vydali s předstihem do západních Čech, kde se pokusí v úterý od 18 hodin uspět proti Karlovým Varům.

„Už musíme někde uškrábat body, o které jsme přišli v posledním utkání s Pardubicemi. Dáváme tomu velkou důležitost a to i tím, že jedeme na zápas o den dopředu. Chceme bodovat, abychom se pohybovali v klidných vodách. V tabulce se díváme těsně kolem sebe," mínil sportovní manažer Mory Podlaha.