Jednatřicetiletý slovenský reprezentant Branislav Konrád se s vedením hokejové Olomouce dohodl na prodloužení smlouvy, která by mu na Hané vypršela v závěru dubna, o celé tři roky.

„Jsme si moc dobře vědomi kvalit a přínosu našeho brankářského tandemu Branislav Konrád – Jan Lukáš. Proto jsme se rozhodli prodloužit s Braněm smlouvu na další sezony,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Erik Fürst.

Další novinky právě končící přestupové období ale na Hané nepřineslo.

„Můžu říct, že nikdo nepřijde, ani nikdo neodejde,“ hlásil po čtvrtečním tréninku Jan Tomajko, trenér a jednatel olomouckého klubu.

Ne snad, že by Kohouti rádi neposílili svoji letku, která usiluje o postup do play-off.

„Nebylo nic konkrétního, vše jen takové na vodě. Máme taky nějaké možnosti, na které se musíme dívat,“ nezastíral Tomajko.

Ten přitom společně se Zdeňkem Motákem v posledních zápasech neměl k dispozici ani čtyři kompletní útočné formace.

„Takhle to dopadlo, nedá se nic dělat, doufám, že se nám zranění hráči vrátí co nejdřív. Samozřejmě po přestávce,“ poukázal Tomajko na blížící se reprezentační pauzu.

Do ní zbývá Kohoutům odehrát už jen páteční domácí souboj s Třincem.

TŘINEC? LEPŠÍ SOUPEŘ NEŽ VARY

Po vydřeném vítězství ve Zlíně (2:1) a domácím obratu s Chomutovem (3:1) Kohouti třetí vítězství v řadě nepřidali. V úterním zápase na ledě Karlových Varů prohráli 0:2.

„Propadli jsme v útoku, když jsme neproměnili těch pár šancí, co jsme měli. V pátek musíme dát nějaké góly,“ má jasno Tomajko.

Zatímco v posledních třech duelech hrála Mora proti hůře postaveným týmům, nyní vyzve aktuálně druhý celek tabulky.

„Třinec má v týmu výborné individuality. Bude to těžký zápas, ale myslím, že proti těmto soupeřům se nám hraje trošku líp, takže doufám, že budeme bodovat,“ věří trenér Tomajko.

Mora Oceláře porazila z kraje sezony 3:2, v dalších dvou vzájemných duelech ale inkasovala v součtu deset branek.

Výkon v posledním zápase je pro Tomajkův výběr dobrým varováním.

„My jsme ve Varech propadli i z hlediska obrany, kdy jsme dostali dva góly po chybách, které by se nám neměly stávat. Chyby k hokeji patří, nesmí být ale až takové fatální,“ upozorňuje Jan Tomajko.

Bitva mezi Olomoucí a Třincem vypukne v plecharéně v pátek v 18 hodin.