„Z reprezentace mi volali, chtěl jsem jet, ale bohužel… Zdraví je prvořadé. Doktor říkal, že kdyby se to opíchlo, možná bych byl na dva nebo tři zápasy připravený, ale hrozilo by větší natrhnutí, či dokonce utržení vazu,“ prozradil Konrád po prvním tréninku suché přípravy, na níž už běhal bez jakýchkoliv úlev.

Opora Kohoutů, která začne na Hané už čtvrtou sezonu, přiznala, že v závěrečných zápasech play-off musela pořádně zatnout zuby.

„Dá se říct, že poslední dva zápasy jsem si docela vytrpěl. Tam už to šlo na krev,“ uvedl. Koleno se však ozvalo o dost dříve.

„Začalo to už v době, kdy jsem přiletěl z olympiády. V kolenu jsem něco cítil. Jak těch zápasů bylo hodně, pomalu se to zhoršovalo. Koleno nestíhalo regenerovat,“ přiblížil rodák z Nitry svůj zdravotní stav z konce sezony.

I když šlo o nepříjemnou záležitost, operaci si poraněné koleno nakonec nevyžádalo. Stačil několikatýdenní klid.

„Doktoři mi říkali, že jsem měl tekutinu v bočním vazu, ale že za tři až čtyři týdny by se to mělo postupně vstřebat. Zhruba po měsíci jsem to ještě cítil, ale poslední dva týdny už je to výborné,“ podotkl s úsměvem Konrád.

NOVÉHO PARŤÁKA SLEDOVAL V TELEVIZI

Na prvním tréninku z pochopitelných důvodů chyběl Konrádův nový kolega Jan Lukáš. Odchovanec Olomouce totiž ještě před pár dny úspěšně bojoval s Banskou Bystricou o slovenský titul. Nyní si užívá zaslouženého volna. Konrád poodkryl, že svého nového parťáka vyhlížel doma u televize.

„Těším se, zase to bude něco nového. Určitě se od něj něco naučím, trochu jsem ho v play-off slovenské extraligy sledoval. Je to šikovný gólman, myslím, že se budeme podporovat a bude to úplně v pohodičce,“ pravil Konrád.

Jednatel a trenér Mory v jedné osobě Jan Tomajko na úvodní tréninkové jednotce uvedl, že Jana Lukáše Hanáci rozhodně nebrali jen na střídačku.

To, jak by rozložení zápasové porce mělo v nadcházející sezoně vypadat, Konrád nemá v záměru jakkoliv korigovat.

„Do něčeho takového se vůbec nemontuju. Je to na vedení a trenérech. Určitě budou nějaké pohovory, na kterých se dozvíme víc. Vždy říkám, že chytat bude ten, kdo má lepší formu a vyhrává zápasy. Když budu v brance, budu jako pokaždé dělat maximum. To stejné ale i Honza Lukáš.“

V posledních dvou sezonách mu kryl záda Martin Falter, který se ale do branky dostal opravdu jen minimálně. Konrádovi však velká zátěž nevadí.

„Každý gólman to má jinak. Já jsem rád, když jsem pořád v zápasovém tempu. Člověk nemá čas přemýšlet nad tím, co bylo a bude, prostě jde zápas od zápasu. Vyhovuje mi to.“

Nevyvrátil ovšem, že zápřah prakticky bez přestávky může nést i svá rizika.

„Je možná pravda, že v závěru síly trochu chybí. Myslím si ale, že jsme to poslední roky společně zvládli úplně v pohodě,“ uzavřel.

Autor: DAVID JAHODA