Bylo součástí plánu na Kadaň takhle vletět?

My chceme každý zápas dobře odstartovat, ale bohužel se nám to často nedaří. Dnes nám pomohla Kadaň, která měla začátek špatný. Ten náš začátek bych nějak nepřeceňoval, spíš Kadaň ještě spala 
v autobuse.

Toho jste dokázali využít a třemi góly jste zápas prakticky rozhodli.

Jsme za to rádi. V těch posledních zápasech to byl boj do poslední sekundy, teď konečně přišel takový psychicky volnější zápas, ve kterém jsme se nemuseli bát do posledních vteřin. Trochu jsme si odpočinuli.

Dá se říct, že od stavu 3:0 se už zápas prakticky jenom dohrával?

To bych tak úplně neřekl. Hlavně jsme chtěli Hallymu, který chytá výborně, pomoct, ať má další nulu v řadě. Vzadu jsme to trochu zajistili, abychom neudělali nějakou zbytečnou chybu na jejich modré a někdo nám neujel.

Za poslední tři zápasy jste dostali jediný gól. Zapracovali jste na obranné činnosti?

Já myslím, že velký podíl na tom má Tomáš, který teď má fazonu. Myslím si, že mu taky pomáháme, ale třeba minule Šumperk měl hodně vyložených šancí. Dnes si myslím, že to měl Tomáš takové volnější, měl tam dva nebo tři takové ostřejší zákroky. Za ten výkon v Šumperku si to ale stoprocentně zasloužil.

Pomohla zlepšeným výkonům nejen v obraně bouřka, která byla v kabině pro prohraném zápase s Havlíčkovým Brodem?

Snad to zabralo (úsměv). Ale vítěznou vlnu jsme měli už v minulosti a pak to šlo zase dolů. My musíme hrát každý zápas stejně a především každý musí hrát poctivě.

V souboji o druhé místo je to pořádně napínavé. Jihlava pravidelně vítězí, takže si asi nemůžete dovolit nějaká další zaváhání.

Myslím, že je to i dobře, že za námi není třeba desetibodová mezera. Teď jsme trochu pod tlakem, chceme hrát 
o druhé místo a chceme ho vybojovat.