„Když nemáte kde bruslit a dva a půl roku nedostáváte příspěvky, tak nic jiného nezbývalo,“ vysvětloval odstoupení HC TJ Šternberk ze všech soutěží předseda klubu Jan Trunda.

Zástupci města však na jeho vyjádření reagovali vzápětí.

„Město Šternberk dementuje vyjádření předsedy klubu HC TJ Šternberk Jana Trundy v regionálních médiích o odstoupení klubu z druhé ligy z důvodu neschválení příspěvku města pro hokejový klub a neuhrazení služeb za minulá období,“ uvádí v tiskové zprávě mluvčí městského úřadu Irena Černocká.

„Město Šternberk neposkytlo příspěvky hokejovému klubu v roce 2010 a 2011 z důvodu zjištěných nesrovnalostí s vyúčtováním příspěvku od města, kdy klub dosud nedoložil odpovídající podklady k řádnému vyúčtování a kdy byly zjištěny problémy v hospodaření sdružení. Rovněž popíráme sdělení předsedy hokejového klubu k neuhrazení služeb za minulá období. Město Šternberk služby sjednané smlouvou na období 23. 11. 2010 – 31. 3. 2011 řádně uhradilo a po tomto období si žádné další služby od HCTJ neobjednávalo, tudíž nemá důvod klubu cokoli hradit,“ píše se v tiskové zprávě.

Dvojí výdajové doklady

„Byly zjištěné dvojí výdajové doklady. Například z peněz občanského sdružení hradili energie za ubytovnu a družstvu, což patřilo pod obchodní společnost HCTJ. Přitom my jsme jim poskytli peníze na energie, které měly být na zimní stadion pro občanské sdružení, to bylo další z pochybení,“ řekl starosta města Jaromír Sedlák.

Dalším problémem je prodej zimního stadionu.

„Město Šternberk naopak nabídlo HC TJ pomocnou ruku k překlenutí doby, ve kterém se řeší nabídka prodeje zimního stadionu a dalšího majetku, aby nebyl přerušen provoz zimního stadionu v sezoně 2011/2012 a aby nevznikly případné škody na majetku způsobené odstavením provozu. Město navrhlo výpůjčku stadionu přímo Městu Šternberk, které by zajistilo provoz v období od 1. 9. 2011 do 31. 3. 2012, zajistilo by podmínky pro veřejné bruslení, pro školy a pro činnost oddílů hokeje dětí a mládeže, pronájem dalším zájemcům by byl rovněž zajišťován,“ uvádí tisková zprávě.

Budoucnost? Podnikatelská zóna a zimák

Město má o dalším fungování zimního stadionu jasnou představu.

„Pokud bychom stadion za rozumné peníze získali do svého vlastnictví, chtěli bychom založit obchodní společnost, která by provozovala podnikatelskou zónu, podnikatelský inkubátor a provoz zimního stadionu. Nově založené občanské sdružení s pracovním názvem Hokej Šternberk 2011 by provozovalo hokej mladých, žen a dospělého mužstva,“ vysvětlil Sedlák a podotknul, že už se uskutečnila i krátká schůzka s lidmi, kteří před rokem 1994 v hokeji pracovali.

„Mám na mysli například otce Davida Krejčího, Zdeňka Krejčího, Mirka Hyblera, který dlouhé roky trénoval ve Švýcarsku. To by byli lidé, kteří by novému sdružení měli dát tvář, starali by se o hokejovou stránku a město by se staralo o tu provozní,“ vysvětlil starosta.

Šéf HC TJ Šternberk Jan Trunda však vyjádření města odmítl komentovat.

„Nebudu na to reagovat přes tisk. Nemá to smysl. Pro nás je podstatné, že sezona pro všechny týmy včetně malých dětí již skončila,“ uzavřel Jan Trunda.

Petra Opletalová, Marek Palatka