Na prodeji extraligové licence se domluvili majitelé obou klubů, znojemský Jaroslav Vlasák a brněnský Libor Zábranský.

„Podmínky k tomu vytvořila dohoda, kterou uzavřeli zástupci hokejových klubů HC Kometa Brno a HC Znojemští Orli. Její význam spočívá zdaleka nejen ve skutečnosti, že se Brno po dlouhých letech vrací mezi hokejovou elitu, kam bezesporu patří, ale především v tom, že nejde o pouhé převedení práv účasti v soutěži. Cíle sledované uzavřenou dohodou jsou do budoucna opravdu velkorysé. Základ pochopitelně tvoří převod práv účasti v extralize ze Znojma do Brna a současný bezúplatný převod práv účasti v soutěži první ligy z Komety do Znojma,“ stojí ve společném tiskovém prohlášení obou klubů.

Majitel znojemského klubu Jaroslav Vlasák se ve středu dohodl s vlastníkem brněnských hokejistů Liborem Zábranským na převedení extraligové licence do Brna. Znojmo bude hrát první ligu a mělo by spolupůsobit jako farmářský celek a líheň mládeže.

„Lidé, kteří ve Znojmě s hokejem chtějí dál pokračovat, hlavně tedy obchodní manažer Roman Kaňkovský, projevili přání, aby byla možná spolupráce s budoucím majitelem extraligové licence. A vzhledem k tomu, že Brno je pětašedesát kilometrů a spolupráce tím bude možná nejen na té úrovni, že Znojmo může být brněnskou farmou, ale i při práci s mládeží, padla volba na Brno,“ uvedl Vlasák.

O konkrétních přestupech hráčů mezi znojemským týmem a celkem Komety budou ještě představitelé obou klubů jednat. Vlasák se pro převedení licence do Komety definitivně rozhodl teprve ve středu.

„Ještě v úterý večer jsme se zájemci o licenci jednali. Rozhodl jsem se tedy prakticky až dnes. K podpisu smlouvy dojde v nejbližších dnech,“ dodal Vlasák.

Podle obou majitelů nerozhodovala při jednání finanční částka ale především nabízený model. Díky vzájemné těsné spolupráci se také otevírá možnost příchodu znojemských extraligových hráčů do Komety. Pod smlouvou jich ve Znojmě zůstalo pět.

„Někdy v příštích dnech si tedy musíme s vedením Komety sednout a podívat se, o jaké by sami měli zájem,“ objasnil Vlasák.

Opačným směrem tedy z Komety do Znojma možná také poputují někteří hráči.