„Je pravda, že předchozí zápasy nám nevyšly. Hodně se o tom bavíme, zaměřujeme se na tu naši nemohoucnost v zakončení. Věřím, že tenhle týden byl dost dlouhý na to, abychom potrénovali, a pak to konečně ukázali v zápase,“ říká před pátečním domácím duelem s Hradcem Králové Petr Kolouch.

Hanáci jsou v typické střelecké krizi. V situacích, které by normálně vzali na sebe, zbytečně hledají spoluhráče. Chce to zápas, kde by do branky spadlo takzvaně všechno?

„Nemyslím si, že je to o tom,“ kroutí hlavou Kolouch. „Jde hlavně o to, abychom dali o jeden gól víc než soupeř. Týmová výhra by nám psychicky pomohla, každého by nakopla,“ tvrdí.

V říjnu Olomoučtí ještě neslavili. Naposledy zvítězili 27. září proti Pardubicím, od té doby gratulují protivníkům. Aktuálně jim patří devátá pozice.

„Musíme začít od malých věcí, třetinu po třetině. Věřím, že to zlomíme. Jak se říká, musíme se zdravě nasrat a konečně vybojovat nějaké vítězství,“ burcuje rázně centr druhého útoku.

Trochu ho štve, že se svými spoluhráči nedostal šanci dostat se na vítěznou vlnu už během týdne.

„Nikomu to asi moc nevyhovuje, že se pořád jenom trénuje. Kdyby bylo to zápasové tempo větší, měli bychom šanci se z toho rychleji dostat a nemuseli bychom se tím užírat celý týden,“ hodí rameny. „Je to ale pro každého stejné, my se musíme dívat na sebe, makat a věřit, že to vyjde,“ dodá jedním dechem.

KRIZE? KAŽDÉHO TO ŠTVE

V minulé sezoně trvala nejdelší šňůra proher v podání Kohoutů pět utkání. V pátek proti Mountfieldu ji rozhodně nechtějí vyrovnat.

„Čtyři prohry jsou moc, odhodlání zlomit to jde cítit. Půjdeme do toho s tím, že chceme konečně vyhrát,“ prohlašuje vítkovický odchovanec. „Každého to hodně štve, na ledě necháme všechno. Hrajeme doma, věřím, že fanoušci nás poženou a že to zvládneme,“ doufá.

Východočeši dlouhodobě nepatří mezi oblíbené soky olomouckého celku. S historickými zápisy ale na hráče Mory nechoďte. „Osobně se na to vůbec nedívám, jdu do zápasu stejně, ať je to jakýkoliv soupeř,“ konstatuje brzy 28letý útočník.

JERGLŮV COMEBACK

Olomoučtí fanoušci – a nejspíš i valná část kabiny – se těší na setkání s Alešem Jerglem, kometou uplynulého ročníku, po němž se rozhodl vydat za novou kariérní výzvou.

„Myslím si, že to bude emotivní spíš pro něj. Pár kluků si s ním určitě napíše a nějaké hecování proběhne,“ myslí si Kolouch.

Jergl měl rozjezd v novém angažmá parádní, během prvních tří duelů zapsal čtyři body (3+1), v dalších pěti už ale sebral jen asistenci a dvakrát se do královéhradecké sestavy vůbec nevešel.

Mountfield je tabulce jen o příčku a o dva body výš než Mora. V pátek sice dokázal vymazat střelce Mladé Boleslavi, a utnout tak sérii tří proher, pak ale padli s Karlovými Vary. Ve středu však vyhrál 7:1 nad Štýrským Hradcem v Lize mistrů, čímž stvrdili postup ze skupiny.

Zápas 11. kola Tipsport extraligy mezi Kohouty a Mountfieldem startuje na olomouckém zimním stadionu v pátek od 18 hodin.