Kohouti se ve třetí třetině po akci druhé formace vedené Petrem Kolouchem a zakončení Michala Vodného ujali vedení 2:1, to ale neudrželi a nakonec smolně padli v prodloužení.

„Měli jsme strašně moc šancí, ale bohužel to tam nepadlo. V závěru jsme měli smůlu," konstatoval zklamaný útočník Kolouch.

Ještě tři minuty před třetí sirénou jste vedli, ale nakonec ze zápasu berete pouze bod. Byl to hodně smolný zápas?
Myslím, že ano, protože jsme po většinu zápasu byli lepším týmem. Bohužel jsme neproměnili šance, a tak nás stihl trest.

Vstup do utkání ale patřil spíše Chomutovu, který se taky nakonec díky šťastné trefě ujal vedení.
My jsme do utkání nevstoupili podle našich představ, ale na rozdíl od předchozích zápasů jsme se z toho dostali a vyrovnali jsme. Pak jsme začali Chomutov přehrávat, měli jsme strašně moc šancí, ale bohužel to tam nepadlo. V závěru jsme měli smůlu, přišlo vyloučení…

Možná to mělo být naopak a vy jste v závěrečných minutách mohli hrát přesilovku. Ten zákrok na vás byl na hranici, že?
Nepřísluší mi, abych se vyjadřoval k rozhodčím. To je všechno, co k tomu můžu říct.

Šli jste do zápasu s tím, že musíte vyhrát za tři body, aby se nezvětšila ztráta na druhé postupové místo?
Měli jsme to v hlavách, ale snažili jsme se na to nemyslet. Prostě jsme do toho šli s tím, že vyhrajeme, na nic jiného jsme nemysleli, ale bohužel se to za tři body nepovedlo. Na druhou stranu si myslím, že to byl výkon, od kterého se můžeme odrazit do dalších utkání, a uvidíme, jak to dopadne.

V neděli jedete na led Liberce, který tahá šňůru tří výher v řadě. Bude to nesmírně těžký soupeř?
Bude to těžké, ale já si myslím, že každý soupeř v baráži je k poražení. My tam pojedeme zase s tím, že budeme chtít urvat tři body, a uvidíme, jak to dopadne.

Co říkáte na emoce, které vládly na tribunách v závěrečných minutách zápasu?
Myslím, že není vhodné, abych se k tomu vyjadřoval, ale někteří by se nad sebou měli zamyslet, protože házet na led skleněné láhve není zrovna rozumné.