„Budeme muset pracovat nejen na fyzičnu, ale i na psychické stránce a síle mužstva,“ prohlásil olomoucký trenér Zdeněk Moták.
Jeho svěřenci zažili malé déjà vu. Stejně jako v neděli s Vítkovicemi, vůbec nezvládli třetí třetinu domácího zápasu. Do ní vstupovali za stavu 2:1, jenže od Beranů inkasovali čtyři branky.

„Měli bychom se všichni zamyslet nad celkovou prací ve třetí třetině. Je to už druhý zápas po domácím souboji s Vítkovicemi, kdy jsme dostali tři branky. To si nemůžeme dovolit vůči sobě, vůči fanouškům. To je špatně,“ kroutil hlavou Moták.

Obrat v přesilovskách

Úvod moravské hokejové bitvy ovlivnilo dvojnásobné vyloučení na straně Mory. Berani nabídnutou šancí nepohrdli a po pěkné kombinaci otevřel skóre střelou z mezikruží Bedřich Köhler.

Domácí odpověděli rovněž v přesilové hře, kdy se kotouč dostal na hokejku Petra Koloucha, který překonal Čiliaka ve zlínské kleci.
V polovině druhé třetiny putoval za zbytečný faul v útočném pásmu za katr Jakub Herman a Zbyněk Irgl zužitkoval chytrou přihrávku Pavla Musila zpoza branky. Nejlepší olomoucký střelec zamířil přesně k tyči a zařídil obrat ve skóre.
Zdálo se, že tentokrát by to Kohoutům mohlo vyjít.

„Dvě třetiny byly z naší strany solidní, slušné,“ věděl kouč Moták.

„Víc než tři čtvrtě zápasu jsme byli horším týmem. Nemohli jsme se do něj dostat, byli jsme připosraní,“ naopak nešetřil kritikou zlínský asistent Martin Hamrlík.

Už závěr druhé třetiny ukázal, že Zlín na Hané možná neřekl poslední slovo.

„Věděli jsme, že je šance, když budeme makat a hrát jednoduše. Na konci druhé třetiny přišlo z našeho tlaku pár šancí, kluci ucítili, že to půjde,“ popisoval Hamrlík.

Šťastná trefa Köhlera

Na startu nešťastné olomoucké dvacetiminutovky srovnal stav Claireaux a pak dostali Berani výhodu přesilové hry za vyhození puku mimo mantinel.

„Po jedné obdržené brance se složíme, přestaneme hrát a děláme hlouposti – místo, abychom situace řešili jednoduše, tak je řešíme složitě,“ zlobil se Moták.

Těsně po návratu olomouckého hříšníka na led nahodil puk na branku Köhler a mohl se začít radovat ze své druhé trefy v zápase.

„Gól Bédi Köhlera byl po přesilovce se štěstím od modré čáry. Když takhle budete střílet desetkrát, tak vám to vyjde jednou a dneska nám to tam spadlo. Byly to pro nás šťastné tři body,“ radoval se Hamrlík.

Tímto momentem se totiž Kohouti naprosto sesypali a Lukáš pak lovil puk ze sítě ještě dvakrát.

„Třetí třetina vyvrcholila naším vlastním gólem. Neřekl bych, že tam není srdce, bojovnost. Nejsou tam ale jiné věci a pak se složíme,“ nechápal Moták.

Závěrečnou třetinu Mora prohrála 1:4. Šanci na nápravu bude mít v nedělním odpoledním zápase na ledě Karlových Varů.

HC Olomouc - Berani Zlín 3:5 (1:1, 1:0, 1:4)

Branky a nahrávka: 11. Kolouch (Klimek, Ondrušek), 33. Irgl (P. Musil, Škůrek), 59. Olesz (Ondrušek, Jaroměřský) - 3. Köhler (Honejsek), 42. Claireaux (Köhler), 46. Köhler (Honejsek, D. Nosek), 50. D. Nosek, 56. Herman (Šlahař). Rozhodčí: Hejduk, Veselý - Hynek, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 4376.

Olomouc: Lukáš - Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Dujsík - Klimek, P. Musil, Tomeček - Burian, Nahodil, Irgl - Olesz, Kolouch, Skladaný - Vodný, Handl, Hecl. Trenéři: Jan Tomajko a Zdeněk Moták.

Zlín: Čiliak - Freibergs, Ferenc, Řezníček, D. Nosek, Gazda, Žižka, Buchta - Kubiš, P. Sedláček, Ondráček - Köhler, Claireaux, Honejsek - Herman, Jeglič, Šlahař - Popelka, Fryšara, Navrátil. Trenéři: Robert Svoboda a Martin Hamrlík.