Čím to? „Záleží na stylu soupeře. Zatímco Boleslav hraje otevřený hokej, Písek spíše takového zanďoura. To nám nesedí," přiznává olomoucký útočník Zbyněk Hampl.

Ten neočekává žádnou jednoznačnou exhibici. „Bude to těžké jako každý jiný zápas. S defenzivní hrou jsme se zatím trápili," přiznává. To jen potvrzují letošní vzájemné zápasy, které vždy skončily těsným výsledkem. Kohouti v úvodních dvou zápasech jihočeský tým porazili shodným skóre 4:2, ale naposledy v Písku prohráli 0:2.

Jihočeský tým sice uzavírá prvoligovou tabulku, ale stále má určitou naději, že se vyhne baráži. Každý bod je tak pro outsidera důležitý.

„Každý zápas má už teď náboj play off. Už se těšíme na vyřazovací část první ligy," avizuje Hampl.

Píseckým hokejistům se po Novém roce vůbec nedaří, když z jedenácti zápasů nasbírali sedm bodů. Naposledy jihočeský tým doma prohrál s Ústím 1:4.

„Mužstvo ale musím pochválit za kvalitní výkon i nasazení," hodnotil kladně sobotní zápas písecký trenér Jindřich Setíkovský.

Poslední tým tabulky má se 100 vstřelenými góly nejhorší útok a se 194 inkasovanými brankami i obranu. Klubovému kanadskému bodování se sedmi góly a patnácti asistencemi vévodí Zdeněk Šperger. V závěru ledna kádr posílil 37letý útočník Jindřich Kotrla. V brance se již prostřídalo sedm gólmanů. Jedničkou je Dominik Halmoši, který naposledy proti Moře vychytal čisté konto.

Zápas na olomouckém zimním stadionu startuje v tradičních 18.00.