Olomoučtí bitvu o vstupenku do čtvrtfinále začnou doma, o čemž rozhodli už úterní výhrou na domácím ledě proti Litvínovu. Hrát se bude v pondělí a v úterý. Ve čtvrtek se série přesune na zlínský led, kde se bude hrát i případný čtvrtý zápas. Pokud by měla série dojít až do pátého duelu, protože předkolo se hraje oproti další fázi jen na tři vítězná utkání, vrátí se série zpět do Olomouce.

Moták se těší na regionální derby

„Neměli jsme jasné preference. V tak vyrovnané soutěži si nevyberete. Olomouc a Zlín – to je ovšem regionální derby. Věřím, že přijde hodně fanoušků, že nás podpoří a poženou dopředu. Pokusíme se odvděčit co nejlepším výkonem,“ řekl kouč Mory Zdeněk Moták.

Pokud tým, který Moták vede společně s kolegou Janem Tomajkem, postoupí do čtvrtfinále, narazí na obhájce titulu z Třince, který obsadil konečné druhé místo.

Hanáci byli blízko tomu, aby šli do vyřazovací části se třemi výhrami za sebou v zádech. Na ledě Sparty i bez odpočívajícího Zbyňka Irgla vedli 2:0, o což se postarali Lukáš Nahodil a Vojtěch Tomeček. Sparťané ale stihli manko stáhnout trefami Buchteleho a Tomáška, obrat pak dokonali v nájezdech, ve kterých se prosadili dvakrát. Hostující střelci mlčeli.

„Z naší strany to byl poměrně slušný zápas. Zejména to byla dobrá příprava na play-off. Nám už vlastně o nic proti Spartě nešlo,“ konstatoval Moták.

HC Sparta Praha – HC Olomouc 3:2 po nájezdech (1:1, 1:0, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Buchtele (Pech, Jurčina), 38. Tomášek (Kalina, Sukeľ), rozhodující nájezd Rousek – 13. Nahodil (Klimek), 25. V. Tomeček (Vyrůbalík, Skladaný). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 8 412.

Sparta: Machovský – Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Pavelka, Jurčina, Kalina, Piskáček – Rousek, Sukeľ, Dvořáček – Buchtele, Pech, Smejkal – M. Kvapil, V. Růžička, Tomášek – M. Jandus, Říčka, Pšenička. Trenéři: Hořava a Jandač.

Olomouc: Konrád – Valenta, Škůrek, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Jaroměřský, Švrček – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Káňa, V. Tomeček – Ostřížek, Olesz, Kolouch – Skladaný. Trenéři: Moták a Tomajko.

Historie se opakuje
Před dvěma lety postoupili Kohouti v poměru 3:1 na zápasy – do Zlína se odjíždělo za stavu 1:1, na hřišti soupeře Mora oba duely vyhrála a postoupila
Vzájemná bilance v aktuální sezoně: dvakrát slavila Olomouc, dvakrát Zlín
Zlín v závěru základní části tápal, prohrál šest z posledních osmi zápasů. Kohouti v závěrečných deseti kolech padli jen třikrát

Kdy se bude hrát?
Pondělí 9. března, 17.00, 1. zápas: Olomouc – Zlín
Úterý 10. března, 17.00, 2. zápas: Olomouc – Zlín
Čtvrtek 12. března, 17.00, 3. zápas: Zlín – Olomouc
Pátek 13. března, 19.00, případný 4. zápas: Zlín – Olomouc
Neděle 15. března, ???, případný 5. zápas: Olomouc –Zlín