Naposledy Kohouti na domácím ledě úvodní periodu pořádně zaspali.

„Neměli jsme absolutně žádný pohyb. Byli jsme nedůrazní v soubojích, každý jsme prohráli. Zápas jsme soupeři velmi usnadnili," zlobil se olomoucký trenér Jan Tomajko.

Mora nakonec po dvaceti minutách prohrávala 0:2. V dalším dějství se sice Hanáci zlepšili, ale skóre už neotočili a Středočeši vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. „První třetina nás stála celý zápas," přiznal Tomajko.

Lajdácké první třetiny se přitom neustále opakují.

„Ty první třetiny bohužel míváme slabší. Připravovali jsme se na to, ale stejně jsme ji prohráli 2:0," konstatoval nejlepší střelec Mory Matěj Pekr.

Trenéři přitom už sáhli ke změnám v nasazování jednotlivých útoků.

Vše marné. Z osmi zápasů Kohouti vyhráli úvodní dvacetiminutovku jen jednou. V pátém kole nastříleli Třebíči tři góly a bylo rozhodnuto.

V dalších čtyřech případech však bylo skóre po dvaceti minutách vyrovnané, třikrát Mora prohrávala. Mizernou bilanci mají v úvodu sezony olomoučtí hokejisté i ze hřišť soupeřů. Tři zápasy, 0 bodů, skóre 7:14. Horší už je jen o skóre Šumperk a Písek.

A právě na jihu Čech se Mora tragickou bilanci pokusí ukončit.

Písek je v tabulce se sedmi body předposlední. Naposledy se jihočeský tým vracel s výpraskem 2:7 z Ústí nad Labem.

Oba týmy spolu hrály v přípravném období v rámci Regionálního poháru. Mora na neutrálním hřišti v Jihlavě vyhrála 4:2 a uspěla i při samostatných nájezdech, které se jely místo odvetného zápasu.