Mora v pátek nastoupila stejně jako o den dříve v omlazené užší sestavě a hráči toho měli ke konci již plné zuby. „Ve třetí třetině jsme už hráli jenom na tři pětky, navíc je teď hodně trénování, takže to bylo vidět. Síly ubývaly rychleji," prohlásil olomoucký trenér Jan Tomajko.

V prvních dvou třetinách se žádné gólové hody nekonaly a na obou stranách padlo po jedné brance.

V závěrečné části hry však hokejisté fanouškům předvedli střelecké galapředstavení, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou.

Nejprve poslal domácí do vedení Jakub Herman, pak ale přišlo hluché období Kohoutů, čehož využil slovenský celek a otočil skóre na 4:2.

„Měli jsme takový sedmiminutový výpadek, kdy jsme inkasovali. Pozitivní ale bylo, že se kluci zvedli a ještě dali dva góly," těšilo trenéra Tomajka.

O snížení se postaral Matěj Pekr a na konečných 4:4 vyrovnal svou druhou trefou zápasu Jakub Herman.

V obou přípravných zápasech dostal v olomoucké brance příležitost slovenský gólman Tomáš Halász a trenéry Mory svým výkonem oslovil.

„Oba zápasy odchytal kvalitně, takže jsme byli spokojení," uvedl Tomajko. O případném angažmá Halásze na Hané by se mělo rozhodovat v nejbližší době.

HC OLOMOUC – HC 36 SKALICA 4:4 (1:1, 0:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 9. Řípa (Pekr), 43. Herman (Pekr), 52. Pekr (Řehák, Ondrušek), 56. Herman (Ondrušek) – 4. Kutálek (Holovič), 49. Šátek (Kutálek), 51. Kudrna (Mikuš, Višňovský), 52. Konečný (Jurík). Rozhodčí: Přikryl – Novotný, Trulečka. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváků: 354.

Olomouc: Halász – Nedbálek, Schejbal, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mitro, Škůrek – Selingr, Diviš, Rác – Herman, Řípa, Pekr – Heža, Lehečka, Číp – Vodný, Řehák.

Skalica: Trenčan – Gábriš, Jaborník, Trška, Kozák, Barák, Srnec, Martínek, Luža – Kudrna, Mikůš, Višňovský – Šátek, Holovič, Kutálek – Konečný, Klejna, Jurík – Romančík, Kazinota, Sloboda.