„Přípravné období mimo led bylo dlouhé pro nás všechny, takže jsme se na led těšili. Premiéra to ale byla těžká pro hráče i pro trenéry. Nohy budou bolet také nás,“ usmál se olomoucký kouč Zdeněk Moták, který společně s Janem Tomajkem právě dokončil tréninkovou jednotku s první skupinou hokejistů.

„Kladli jsme důraz na to, aby se hráči dobře zahřáli a aby si zvykli na jiné pohyby, protože běhání a bruslení je rozdíl,“ vysvětloval Moták.

„Tempo bylo takové, aby se hlavně nikomu nic nestalo. Především to bylo o bruslení, abychom se do toho všichni dostali,“ přitakával mladý bek Jakub Galvas.

O obvyklé bolesti způsobené návratem do hokejové výstroje pak zasvěceně promluvil brankář Branislav Konrád: „Pro mě je to vždycky utrpení. Přitom mám brusle ještě z minulé sezony. Ale nějak jsem to zvládl.“

LUKÁŠ GALVAS SKONČIL

S týmem Kohoutů se na novou sezonu již nepřipravuje zkušený bek Lukáš Galvas, který se s klubem nedohodl na další spolupráci. Trenéři Moták s Tomajkem přesto měli k dispozici větší počet hráčů, než v dosavadním průběhu letního drilu.

„Někteří měli individuální přípravu, proto je nás teď víc a trénujeme na dvě skupiny. Na určitou dobu jsme vzali i juniory, po kterých chceme, aby si to osahali,“ řekl Moták.

Jeho svěřence během úvodního týdne na ledě budou čekat i lékařská vyšetření a testy. „Cílem pro úvodní týden je, aby se mužstvo dostalo do bruslařské pohody,“ potvrdil Moták.

Druhý srpnový den už Kohouti nastoupí k prvnímu přípravnému zápasu. „Na souboj se Slovanem Bratislava se moc těšíme. Hned na začátek je to velice kvalitní soupeř,“ ocenil kouč.

Kromě Slovanu tým Mory v závěru srpna vyzve i dalšího soupeře z KHL – Admiral Vladivostok. Chystá se rovněž dvojzápas se slovenským Trenčínem.

„Už od prvního zápasu budeme chtít, aby hráči udržovali určitá pravidla a taktiku,“ plánoval trenér směrem k devíti přípravným utkáním.

KANONÝR? NEDOSTATKOVÉ ZBOŽÍ

Zdeněk Moták si přeje, aby se během léta hráčský kádr ještě malinko rozšířil. „Chtěli bychom jednoho kvalitního útočníka do přesilové hry, hráče do zakončení. Jestli to ovšem nevyjde, nic se nestane. Tohle je totiž pravděpodobně nedostatkové zboží,“ uvědomuje si. „Pracujeme se stávajícím kádrem. Ale jako trenéři bychom rádi přivítali někoho, kdo by dával góly,“ svěřil se kouč Moták.

KDO BYL NA LEDĚ?

Brankáři: Branislav Konrád, Jan Lukáš, Vojtěch Mokrý, Tomáš Fajgl

Obránci: Martin Vyrůbalík, Tomáš Houdek, Jiří Ondrušek, Jan Jaroměřský, Jakub Galvas, Robin Staněk, David, Škůrek, Tomáš Dujsík, Jan Švrček, Ludvík Rutar, Matúš Hlaváč

Útočnici: Jan Knotek, František Skladaný, Miroslav Holec, David Ostřížek, Marek Laš, Petr Strapáč, Petr Kolouch, Zbyněk Irgl, Vojtěch Tomeček, Bruno Mráz, Aleš Jergl, Jan Kaňa, Josef Podlaha ml., Matěj Kořenek, Martin Pěcha, Michal Matiaško

Plánovaná absence: Vilém Burian

Zdroj: www.hc-olomouc.cz

Zdeněk Moták, asistent trenéra
Vymizí společné přípravy? U nás máme rádi tohle období v kolektivu, tvrdí Moták

Obránce Jakub Galvas na tréninku české reprezenatce
Zůstat ještě v Olomouci pro mě bude přínos, věří Jakub Galvas