Dohromady 26 střel vyslali v utkání David Krejčí a spol. Mohlo jich být i víc, mnohdy ale Kohouti akce zbytečně přehrávali.

Dobře si znovu vedl i olomoucký brankář Branislav Konrád, na rozdíl od svého protějšku ale jednou inkasoval. Bylo to už v 11. minutě, kdy ho schovanou střelou překonal Miroslav Indrák. Světe div se, byla to nakonec rozhodující trefa.

Olomoučtí totiž navzdory několika velmi dobrým příležitostem Landona Bowa pokořit nedokázali a potřetí v tomto ročníku vyšli střelecky naprázdno. „Začátek utkání nám utekl, a pak už jsme se do toho nedostali. Kladno si zasloužilo vyhrát,“ hodnotil zápas trenér Mory Jan Tomajko. „První třetina byla hrozná, druhá třetina lepší. Na vyrovnání jsme ve třetí třetině měli, ale nehráli jsme šedesát minut. A když nehrajeme šedesát minut, nemůžeme vyhrát,“ nechal se do kamer České televize slyšet David Krejčí, který byl vyhlášen nejlepším olomouckým hráčem zápasu.

Právě největší hvězda olomouckého celku měla velmi dobrou šanci na vyrovnání v 52. minutě, místo zakončení ale ještě hledal Jana Káňu. „Ledové podmínky nebyly úplně nejlepší, bylo to těžké. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát jednoduše, ale nepadlo nám to tam,“ štvalo ho.

V extrémně čistém utkání se vylučovalo pouze jednou. Bylo to až v 54. minutě, na trestnou lavici se za faul na Jana Bambulu, kterého Zdeněk Moták s Janem Tomajkem v průběhu duelu vytáhli do prvního útoku, fauloval Kyle Wood. Ani v přesilovce ale Olomoučtí uspět nedokázali.

Hostujícímu celku se pak nevyvedla ani hra bez brankáře, místo toho pečetil kladenské vítězství Nicolas Hlava. Jaromír Jágr, který tentokrát hráčskou výstroj neoblékl a dirigoval spoluhráče jen ze střídačky, se tak mohl zaradovat. „Chtěl bych kluky pochválit za to, jak se semkli po nepovedeném duelu se Zlínem, jak zápas parádně ubojovali. Byla tam u nich neskutečná bojovnost, neskutečná obětavost,“ pochvaloval si Jiří Burger, asistent trenéra Rytířů.

Mora tak nevyužila možnosti posunout se z jedenáctého místa tabulkou výš. Další utkání sehrají hokejisté Olomouce až za týden doma proti Třinci.

Autor: David Jahoda

Rytíři Kladno – HC Olomouc 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. M. Indrák (Hlava, K. Wood), 60. Hlava (K. Wood). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Gerát, Hynek. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 1000.

Kladno: Bow – Veber, Kehar, K. Wood, Ticháček, J. Suchánek, Babka, Funk – Hlava, Plekanec, A. Kubík – Melka, Zikmund, Pytlík – Kristo, M. Indrák, Ondřej Bláha – O. Procházka, Filip, Martin Procházka. Trenéři: Čermák, Burger, Paul a Kregl.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, T. Černý, Švrček, A. Rutar, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí, V. Tomeček – Kusko, J. Knotek, Klimek – Olesz, Navrátil, Bambula – Burian, Nahodil, Michal Kunc. Trenéři: Moták a Tomajko.