Předchozí
1 z 7
Další

Hokejisté HC Olomouc (v černém) proti HC Dynamo Pardubice (1:2).Branislav KonrádZdroj: Deník/Jan Pořízek

O nejužitečnějšího hráče měsíce za září ani nemusíme spouštět hlasování. Je jasné, že vítězem by se stal neprůstřelný Branislav Konrád. Slovenská zeď má po prvních šesti odchytaných zápasech neskutečná čísla. A to si je ještě "pokazil" posledním duelem s Vítkovicemi, kdy inkasoval čtyřikrát. Jinak měl před tímto zápasem neuvěřitelnou bilanci jedné inkasované branky na zápas!

A nyní? Průměr obrdžených branek 1,48 (druhé místo v EL za Filipem Novotným z Boleslavi), úspěšnost zásahů 95,11 % (první místo v EL) a pět vítězství (první místo v EL). V počtu zásahů (175) je v soutěži třetí, jen protože odchytal o zápas resp. dva méně než Šimon Zajíček a Dominik Hrachovina.

Obránce: Jan Švrček

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápas: HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera, 15. března 2022 v Olomouci. (zleva) Petr Fridrich z Vítkovic a Jan Švrček z Olomouce.Petr Fridrich z Vítkovic a Jan Švrček z Olomouce.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Po kapitánu Ondruškovi druhý nejvytíženější bek kohoutů. V Radegast indexu „bojovníků“ mu patří třetí místo v celé lize, a to má přerovský odchovanec odehraný o zápas méně než vedoucí duo Tomáš Dvořák, Michal Gulaši.

Švrček zblokoval úctyhodných 19 střel soupeřů, nejvíce bolela asi ta poslední, kdy olomouckého obránce doslova sestřelil vítkovický Lakatoš. Defenzivní specialista jako nadstavbu k tomu všemu přidal i dvě asistence a tři plusové body do „tabulky pravdy“.

Obránce: Jiří Ondrušek

Hokejisté Olomouce (v černém) v přípravě proti HC Kometa Brno. Jiří OndrušekHokejisté Olomouce (v černém) v přípravě proti HC Kometa Brno. Jiří OndrušekZdroj: Deník/Jan Pořízek

Ke Švrčkovi musíme dát stálici olomoucké defenzivy. Jiří Ondrušek je zatím vidět hlavně směrem dopředu. Je nejproduktivnějším bekem týmu, dal už dvě branky, z toho jednu vítěznou. Když je na ledě právě on, Hanáci si vytváří nejvíce šancí. To je dané také tím, že Ondrušek je nejpilnějším olomouckým střelcem. To, že kapitán Mory je nejvytíženějším hráčem týmu, je už jakási samozřejmost.

Útočník: Jakub Orsava

Utkání hokejové extraligy mezi HC Olomouc a HC Sparta Praha (4:0). Jakub Orsava u pukuUtkání hokejové extraligy mezi HC Olomouc a HC Sparta Praha (4:0). Jakub Orsava u pukuZdroj: Deník/Jan Pořízek

Největší posila se uvedla skvěle. Tady není o čem, Orsava je lídrem produktivity Hanáků a nejlepším nahrávačem (2+4), společně s Janem Káňou okamžitě utvořili silnou dvojici do první formace. Orsava navíc při herní vytíženosti přes 20 minut na zápas (více má jen Ondrušek) vede týmovou statistiku +/-.

Útočník: Jan Káňa

Utkání hokejové extraligy mezi HC Olomouc a HC Sparta Praha (4:0). Jan KáňaUtkání hokejové extraligy mezi HC Olomouc a HC Sparta Praha (4:0). Jan KáňaZdroj: Deník/Jan Pořízek

Po loňské životní sezoně měl převzít roli tahouna týmu. A zhostil se toho skvěle. Tři góly znamenají post nejlepšího střelce, k tomu přidal Jan Káňa dvě gólové nahrávky. Pokud je na ledě, z 69 procent si šanci vytvoří kohouti, nikoliv soupeř. V tomto ohledu je z Hanáků nejlepší. Jako bonus neseděl tahoun ofenzivy ani jednou na trestné lavici.

Útočník: Lukáš Nahodil

Utkání hokejové extraligy mezi HC Olomouc a HC Sparta Praha (4:0).Utkání hokejové extraligy mezi HC Olomouc a HC Sparta Praha (4:0). Lukáš Nahodil (vpravo)Zdroj: Deník/Jan Pořízek

Pro někoho překvapení, pro jiného jasná volba. Lukáš Nahodil svým třígólovým představením v samostatných nájezdech s Vítkovicemi jen potvrdil to, že na začátku sezony hraje ve velké pohodě. Nahodil je se čtyřmi kanadskými body (1+3) třetím nejproduktivnějším kohoutem, ačkoliv nedostává tolik prostoru jako Bambula, Klimek, Knotek či Kunc. A tabulka pravdy? V hodnocení +/- patří se čtyřmi body mezi nejlepší olomoucké hráče, lepší jsou jen Orsava s Menšíkem.

Statistická zajímavost měsíce

Hokejisté Olomouce (v červené) proti Kladnu. Rostislav OleszRostislav OleszZdroj: Deník/Jan Pořízek

Rostislav Olesz vinou zranění zasáhl jen do dvou utkání a na ledě tak strávil ani ne 28 minut. Přesto nasbíral tři kanadské body za tři asistence (dvě proti Mladé Boleslavi, jedna na úvod v Plzni). Co to znamená? Pokud se po měsíci podíváte na tabulku produktivity v přepočtu na šedesát minut, je Olesz s číslem 6,46 na prvním místě z celé extraligy. Pokud bychom teoretické rovině šli ještě dál, druhý je s časem 10:26 na ledě a jednou získanou asistencí (5,75 na 60 minut) obránce kohoutů Adam Rutar.