Všichni zmínění hráli, žádná odveta se však nekonala. Káňa s Rutarem se alespoň částečně pomstili tím, že se podíleli na vyrovnávacím gólu Jana Knotka z 47. minuty, který Olomouci zajistil po reprezentační pauze alespoň bod. Díky němu navýšili Kohouti náskok na třináctý Zlín už na deset bodů.

Tři góly v prvních osmi minutách

„Vyrovnané utkání s množstvím šancí na obou stranách. Jsme rádi, že jsme srovnali na 2:2. Zasloužený bod,“ hodnotil utkání olomoucký kouč Zdeněk Moták.

Z celkových pěti gólů hned tři padly už v prvních osmi minutách. Jako první inkasoval Konrád, kterého pokořil Poulíček. Tři minuty na to ale bylo srovnáno, David Ostřížek předložil puk Vojtěchu Tomečkovi, který svůj návrat do sestavy osladil gólem. Divokou osmiminutovku uzavřelo úspěšné nahození Zdráhala od modré čáry.

„Nejspíš rozhodla první třetina, kdy jsme si vytvořili dost šancí, ale hledali jsme někoho do prázdné brány a překombinovali to,“ řekl trenér Dynama Richard Král.

Druhá třetina patřila brankářům. Toho pardubického pak z ojedinělé akce překonal v 47. minutě Jan Knotek, kterého přesným pasem našel Adam Rutar.

Knotek mohl přidat druhou branku, která by velmi pravděpodobně byla rozhodující, minutu před koncem ale těsně neuspěl. Ostatně stejně jako o chvíli předtím Dynamo, které nastřelilo tyčku Konrádovy klece.

Divoké prodloužení

Rozhodnutí tak přišlo až v prodloužení. V něm platilo nedáš, dostaneš. Nahodil ani Burian ve svých únicích úspěšní nebyli, zato Patrik Poulíček vyšvihl ze svého zápěstí takový laser, že Konrád nestihl zareagovat. Střela přesně do šibenice.

„V prodloužení jsme měli dvě vyložené šance, ale byli jsme za neproměnění potrestání. Domácí z jednoho úniku skórovali. Je to škoda, měli bychom být v zakončení větší zabijáci,“ uvedl Moták.

Hanáci tak domů odjeli sice s prohrou, ale také s bodem, který znamená před závěrečnými devíti zápasy vcelku pohodlný náskok před třináctým Zlínem.

Už ve středu od 17 hodin Mora hostí Litvínov.

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 3:2 po prodloužení (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Poulíček (Kusý), 8. J. Zdráhal (Pochobradský, L. Horký), 63. Poulíček (Nakládal) – 7. V. Tomeček (Ostřížek, Strapáč), 47. J. Knotek (A. Rutar, J. Káňa). Rozhodčí: Hodek, Šindel – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Bez diváků.

Pardubice: Klouček – Mikuš, J. Zdráhal, J. Kolář, Nakládal, Ďaloga, Bučko, Oliva – R. Kousal, T. Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček, Kusý – A. Kosticyn, Matýs, Tybor – L. Horký, Rohlík, Pochobradský. Trenéři: Král, Havíř a Sýkora.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, A. Rutar, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, Valenta, T. Černý – J. Káňa, J. Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Ostřížek, Strapáč, V. Tomeček – Burian, Kolouch, Olesz. Trenéři: Moták a Tomajko.