Olomoučtí trenéři po vydařeném výkonu Jana Lukáše v domácím utkání proti Pardubicím možná trochu překvapivě vsadili na Branislava Konráda. Víc práce měl v úvodním dějství ale jeho krajan Denis Godla.

S čistým kontem vydržela slovenská posila Rytířů jen do 10. minuty, kdy ho tváří v tvář elegantně přechytračil Lukáš Nahodil. O pár minut později to bylo už 2:0 pro Olomoucké, když se poprvé v sezoně prosadil František Skladaný.

Střeleckou chuť si Hanáci přenesli i do druhého dějství. Propadnutí Rytířů a následnou akci dva na nikoho vzal Zbyněk Irgl na sebe a potřetí v utkání pokořil Godlu. Prosadil se počtvrté v sezoně a ve třetím střetnutí za sebou.

„V tu chvíli to pro nás bylo skvělé, ale i Kladno hrálo od první minuty výborně a mělo velký pohyb,“ hodnotil kouč Mory Jan Tomajko. „Dostali jsme se do tlaku dvěma přesilovkami, i když jsme je neodehráli dobře. Pak ale přišly dvě chyby a soupeř je potrestal, navíc přidal i třetí. Nevypadalo to s námi dobře,“ pokyvoval kladenský kouč David Čermák.

Jágr zavelel, Moru mrzel nájezd

Zdálo se, že si Kohouti dojdou pro čtvrté tříbodové vítězství, ale kdepak. Hanákům po křídle unikl Jaromír Jágr a parádní střelou nedal Konrádovi šanci. „Myslím, že první gól nás nakopl,“ řekl.

A měl pravdu. Rytířům vletěla do žil nová krev, čehož do konce druhé třetiny využili ještě dvěma góly, o které se postarali Redlich a Zikmund. Třígólový náskok Olomouce byl rázem v tahu.

I tak toho ale nemuseli hosté litovat. Petra Koloucha, který už se chystal zasouvat puk do prázdné klece, fauloval Godla. Dle pravidel jasné trestné střílení. K němu se postavil Zbyněk Irgl, jeho rozvážnou exekuci ale kladenský gólman vystál a puk našel v rukavici. A to už Olomoucké mrzelo.

Za stavu 3:3 dospěl zápas do prodloužení, kde druhým gólem v utkání dokončil kladenskou otočku Ladislav Zikmund. „Prodloužení je loterie, přišlo tam přečíslení a dostali jsme gól. Bohužel, pro nás je to ztráta, protože vedení 3:0 bychom si neměli nechat utéct,“ štvalo Jana Tomajka, jehož mužstvo mohlo přidat druhou výhru v řadě.

Ta se naopak povedla Rytířům, kteří si po Zlínu vyšlápli i na dalšího moravského soka. „Chtěli jsme ty body doma potvrdit a povedlo se, i když jsme vyrovnali trochu se štěstím. Ale po našem prvním gólu jsme zase začali být aktivní a to se vyplatilo,“ lebedil si Čermák.

V našlapané tabulce patří Kohoutům aktuálně čtvrtá pozice, stejně jako další tři týmy mají 13 bodů. Další budou moci přidat v pátek na domácím ledě proti Plzni.

Rytíři Kladno - HC Olomouc 4:3 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Jágr (Zelingr, Kehar), 34. Redlich, 38. Zikmund, 62. Zikmund (Stach) - 10. Nahodil (Olesz, Švrček), 13. Skladaný (Hecl), 22. Irgl. Rozhodčí: Hodek, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 0:4. Bez využití. Diváci: 3625.

Kladno: Godla - B. Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Smetana, Barinka - Jágr, Zikmund, Valský - Redlich, Stach, J. Strnad - Hajný, P. Machač, O'Donnell - Réway, T. Kaut, Š. Bláha. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Valenta - Klimek, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Hecl, Skladaný, V. Tomeček. Trenéři: Tomajko a Moták.