„Z naší strany to byl velice špatný výkon. Jestliže chceme v této sérii pomýšlet na úspěch, musíme chodit do zápasů s nasazením o sto procent vyšším,“ uvedl pro klubový web trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

Piráti, kteří do úvodního semifinálového zápasu vstoupili přesně týden po postupu přes Havlíčkův Brod, byli v úvodu duelu hodně nažhavení.

Naopak olomoučtí Kohouti jako by se po těžké a dlouhé čtvrtfinálové sérii s Benátkami nad Jizerou nemohli dostat do tempa.

Hanáci, kteří hrají semifinále play off první hokejové ligy po dvou letech, se po pár minutách konečně osmělili, jenže skóre zápasu přece jen otevřeli domácí hokejisté, když gólmana Štefana Žigárdyho prostřelil Seman.

V závěru první třetiny byl podruhé v utkání vyloučen olomoucký Kolouch a Piráti přesilovku zužitkovali, když čerstvá posila z extraligového Třince Orsava našel přesně střílejícího Hřebejka.

Vstup do druhé třetiny vyšel olomouckým hokejistům, kteří postrádali nejproduktivnějšího člena kádru Petra Haluzu, o mnoho lépe.

V přesilové hře zavezl puk do obranného pásma Chomutova Jakub Bartoň a Radim Kucharczyk přesnou ranou snížil na rozdíl jediné branky.

Jenže inkasovaný gól jako by domácí ještě více nabudil a střelci Diviš s Pavlasem vyhnali Žigárdyho z branky.

I Kašík lovil puky ze sítě

Jenže ani jeho náhradník Libor Kašík dlouho čisté konto neudržel, když v závěru prostřední třetiny lovil ze sítě puk z hokejky Macháčka.

Mora ještě v závěru druhé třetiny zásluhou Kucsery snížila na 5:2, jenže Piráti si již první vítězství v sérii nenechali ujít.

Ve třetí třetině Krušnohorci ještě navýšili své vedení po trefách Ondřeje a Diviše. Za hosty v závěrečné periodě kontroval obránce Michal Nedbálek.

Na úspěch to ale olomouckým hokejistům nestačilo, jejich výkon v úvdoním semifinále byl zklamáním.

„Nasazení jsme neměli takové, jaké by se slušelo pro zápas v play off. Kvůli tomu jsme prohrávali souboje u nás ve třetině, dostali jsme spoustu gólů z předbrankového prostoru, kde jsme nebyli, a to takové duely rozhoduje. Nebyli jsme nachystaní tak, jak bychom měli být,“ prohlásil Tomajko.

Piráti se tak v sérii ujali vedení 1:0 na zápasy. Kohouti mohou odpovědět hned ve středečním druhém duelu, který v chomutovské aréně startuje v 17.30.

Piráti Chomutov – HC Olomouc 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Seman (Hruška), 18. Hřebejk (Orsava, Grof), 29. Diviš (Procházka, Jíra), 32. Pavlas (Jíra, Sikora), 38. Macháček (Hruška, Gajovský), 44. Ondřej (Jillson, Procházka), 46. Diviš (Ondřej, Procházka) – 24. Kucharczyk (Bartoň), 38. Kucsera (Kolouch), 45. Nedbálek (Ministr, Kolouch). Rozhodčí: Florian, Kubeš – Čížek, Ondráček. Vyloučení: 6:7, navíc Kucharczyk (OLO) 5 min. + DKU [KOL]. Využití: 2:1. Diváků: 4315. Stav semifinálové série: 1:0.

Chomutov: Řehoř – Palin, Pulpán, Grof, Macháček, Pavlas, Jilson, Mrázek – Orsava, Kraft, Hřebejk – Hruška, Gajovský, Seman – Ondřej, Diviš, Procházka – Jíra, Sikora, Hromas – Endál.

Olomouc: Žigárdy (32. Kašík) – Lhotský, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Nedbálek, Horák O., Kotvan – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Šlahař – Kolouch, Ministr, Kucsera – Rác, Pšurný, Vodný.