„Již na předsezonní tiskové konferenci jsme avizovali, že chceme být jako klub vidět, a že chceme rozšířit naše obzory i mimo hokej. Myslíme si, že darování krve je to nejmenší, co člověk pro pomoc druhým může udělat, a doufáme, že tímto oslovíme co nejvíce fanoušků, kteří se do projektu zapojí spolu s námi,“ sdělil na webu Mory Simon Vejtasa, marketingový manažer klubu.

Kohouti chodí darovat nejcennější tekutinu pravidelně, přesto se mezi nimi našli i prvodárci.

„Abych řekl pravdu, čekal jsem to horší. Bylo to sice trochu nepříjemné, jelikož nejsem úplně fanoušek jehel, ale mile mě překvapilo, že jsem to měl vcelku rychle za sebou. Jsem rád, že jsem to vyzkoušel a mohl jsem takto pomoci,“ sdělil Petr Kolouch, který daroval poprvé.

Vilém Burian
Návrat na led? Skvělá zpráva, pochvaluje si útočník Mory Burian

Každá taková pomoc se zvlášť v této nelehké době velmi cení. „Této iniciativy si velmi vážíme a děkujeme předem za pomoc našim pacientům,“ řekla webu Kohoutů primářka Transfuzního oddělení Dana Galuszková.

K darování krve klub vybízí fanoušci zajímavým způsobem. Každý z fanoušků, který během této sezony půjde minimálně dvakrát darovat krev, bude moci mít své jméno na speciální třetí sadě dresů v příštím ročníku 2021/22.

„Vnímáme, že boj proti onemocnění Covid-19 je nyní prioritou a jsme rádi, že darováním krve a krevní plazmy můžeme přiložit ruku k dílu,“ nechal se na stránkách hanáckého klubu slyšet i generální manažer Erik Fürst, který ale vzápětí dodal: „Na druhou stranu doufáme také v to, že stát bude alespoň trochu myslet na nás a co nejdříve bude schválen program na podporu sportu v ČR.“

Na mysli měl s největší pravděpodobností mimo jiné i nutnost testování na covid-19, což by bylo pro kluby těžké břímě. Jedno testování PCR testy by totiž ukrájelo z klubové pokladny přibližně 50 tisíc korun.

Zatím je tak jisté jen to, že od středy budou moct Kohouti (a nejen oni) znovu trénovat.

Styčný bod? Podle nejčerstvějšího rozpisu pondělní zápas proti Liberci. Celkově by se měla extraliga rozjet už v sobotu. Dnes ale zasedá valná hromada Asociace profesionálních klubů, na níž ještě může dojít k úpravám.