Jeho svěřenci vykročili za vytouženou výhrou již v první třetině. Na jejím konci byl vyloučený Vampola a hosté šli do čtyř.

Napoprvé Hanáci početní výhodu nevyužili, ale zkušený útočník se ihned po otevření dvířek od trestné lavice provinil podruhé. A to už Kohouti nenechali jen tak.

Staněk vystřelil z pravého kruhu a Jan Eberle tečoval puk tak šikovně, že skončil za zády Jana Lukáše, olomouckého odchovance (nově) ve službách Mladé Boleslavi.

„Začali jsme opatrně, schválně jsme se do soupeře necpali, chtěli jsme, ať tvoří on. To se nám celkem povedlo, bohužel efektivita byla na straně soupeře. My jsme si v přesilovkách nevytvořili žádnou šanci, soupeř nás v tom vyučil," mrzelo hostujícího kouče Mariána Jelínka.

V polovině utkání se však stav srovnal. Olomoučtí se hnali ve třech proti Lukášovi, ale Matai jako poslední u kotouče nedokázal zakončit. Na druhé straně se jej zmocnil Tomáš Hyka, který parádním blafákem nedal Konrádovi šanci.

Knotek vrátil Moře vedení

O minutu později se však z trestné lavice vrátil sporně vyloučený Jan Knotek a povedenou akcí a přesnou střelou mezi betony vrátil Moře vedení.

„Klíčovým okamžikem bylo to, že se nám podařilo dát hned vedoucí gól, který nás trošku uklidnil a nakopnul. Předtím jsme totiž dostali gól z brejku po naší nevyřešené situaci tří na jednoho, to mužstvo trochu srazilo," prozradil Venera.

Olomoučtí mohli několikrát přidat pojistku, ale výborně chytající Lukáš jim to nedovolil. V plecharéně tak bylo k vidění drama až do posledních sekund, kdy to kolem Konrádovy svatyně jen svištělo ranami hostů.

„Opět jsme ale měli tolik šancí, že jsme měli dát víc než dva góly. Nemuseli bychom se v posledních vteřinách tak klepat, vyrovnání viselo ve vzduchu," dodal olomoucký trenér, který nepropadal skepsi po pěti prohrách v řadě.

„Sice jsme prohrávali zápasy, ale vůbec jsme nehráli špatně, soupeř nás nedrtil. Akorát nám v koncovce chyběla lehkost a klid, navíc jsme dostávali smolné góly. Ty prohry nemohly trvat věčně," doplnil Venera.

„Nejsem vůbec spokojený s přístupem, byl to od nás velmi špatný výkon. Prohráli jsme a ještě to nestálo za nic," nebral si servítky závěrem mladoboleslavský Jelínek.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branka a nahrávky: 17. Eberle (Staněk, Ostřížek), 33. J. Knotek (Rác) – 32. Hyka (Stříteský). Rozhodčí: Pešina, Horák – Barvíř, Blümmel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváků: 4211.

Olomouc: Konrád – Matai, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek – J. Mikúš, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Burian – Fořt, Herman, Skladaný – Jergl, Rác, Holec. Trenéři: Z. Venera a J. Tomajko.

Mladá Boleslav: Lukáš – Kučný, Trončinský, Stříteský, Voráček, Jan Hanzlík, Kurka, Pastor – M. Látal, Vampola, Lenc – Hyka, Klepiš, Jonák – L. Pabiška, Žejdl, Pospíšil – Jiránek, Musil. Trenéři: F. Výborný, M. Jelínek.