Kohouti v pátém utkání čtvrtfinále play-off na ledě Plzně utrpěli debakl 0:5 a Indiáni se tak po velkém obratu v sérii a čtyřech výhrách v řadě mohou těšit na semifinále. Pro Moru letošní boje končí.

Plzeň tentokrát nechtěla připustit podobné drama, které přinesly dva úvodní zápasy série, a ve čtvrtfinále číslo pět se rychle ujala vedení.

„Dvě vítězství v Olomouci nás povzbudily, ale zase bylo třeba krotit přehnanou euforii, že se už nemůže nic stát,“ prohlásil trenér Indiánů Ladislav Čihák.

Jeho tým uklidnil vedoucí gól Miroslava Indráka, závěr první třetiny navíc ozdobil skórující Ryan Hollweg.

Dvougólové vedení Plzně se z pohledu Kohoutů jevilo až příliš kruté.

„Přišlo mi, že my jsme hráli a Plzeň dávala góly. Jejich efektivita je výborná,“ uznal útočník Mory Jan Knotek.

„Na Plzni bylo vidět sebevědomí, které si přivezla po dvou výhrách u nás. Navíc se zápas vyvíjel podle představ soupeře,“ konstatoval olomoucký trenér Zdeněk Venera.

Jeho svěřenci si stejně jako v minulých zápasech vypracovali velké šance, jenže gólman Indiánů Miroslav Svoboda zůstal neprůstřelný úctyhodných 140 minut a 41 sekund v kuse.

„Škoda, že jsme z těch pár šancí, co jsme měli, nedali nějaký gól,“ mrzelo Veneru.

Jeho svěřenci nedokázali skórovat ani z nejvyloženější příležitosti, kterou měl ve druhé třetině Marek Laš – brankář Indiánů se při jeho střele do odkryté části branky perfektně přemístil a vytáhl zákrok zápasu.

Mora ve druhé části hry nevyužila tři přesilovky, jediným střelcem této části zápasu tak byl bývalý útočník Mory Denis Kindl.

„Kdyby se nám povedlo vstřelit aspoň jeden gól, tak by nás trošku nakopl a spadla by z nás deka. Bylo to fakt úmorné, co jsme nedokázali dát,“ konstatoval Knotek.

Plzeňský kouč ocenil výkon Mory

Namlsaní Indiáni ještě ve třetí třetině využili dvě přesilové hry a na plzeňském stadionu se rozpoutaly postupové oslavy.

„Porazit stejného soupeře čtyřikrát po sobě není jednoduché a jsme rádi, že jsme to zvládli. Série byla tvrdá, ale férová. Žádné zákeřnosti tam nebyly. Hráči na obou stranách uměli rány rozdat i přijmout,“ hodnotil spokojený plzeňský kouč, který ocenil výkon soupeře.

„Olomouc si zaslouženě zahrála play-off a i ve čtvrtfinále bojovala srdnatě,“ pochválil kouč Čihák Kohouty.

Mora stejně jako před dvěma lety končí ve čtvrtfinále, s Plzní uhrála znovu jen jednu výhru.

Kouč Venera bral vyřazení jako reálný obraz rozložení sil.

„Dostat se mezi čtyři nejlepší týmy play-off by byla paráda, ale určitě to ještě chce něco navíc. To by musela být nějaká souhra všech okolností. Plzeň byla lepší,“ uznal olomoucký trenér Venera.